Ar smagu darbu, pacietību un laika plānošanu mākslas un sporta apvienojums viņai iemācījis, kā kļūt par labāku mākslinieci. Par profesionālo sportu, mākslu un Ameriku mūsu saruna šī vakara Monopolā ar volejbolisti un mākslinieci Eniju Bidzāni.

Enija Bidzāne nāk no Talsiem, un tur arī sākušās viņas gan mākslinieciskās, gan sportiskās gaitas. Enija apmeklējusi volejbola treniņus un zīmējusi brīvajos brīžos. Mainoties treneriem Talsu sporta skolā, Enija pieteikta atlasei kadetu izlasei Rīgā, un tur viņa arī uzņemta kā rezerviste, tālāk jau izlases sastāvā un tad izlašu pamatsastāvos. Bet, lai kadetu valsts izlase varētu kopā labi startēt, Enija saņēmusi uzaicinājumu trenēties Rīgas Volejbola skolā. Tā Enija mācības 9. klasē uzsākusi Mārupes vidusskolā, bet visai drīz paziņojusi vecākiem par vēlmi mācības turpināt Murjāņu sporta ģimnāzijā, un tā arī noticis.

Mākslinieciskās gaitas nav pārtrūkušas, jo, mācoties Murjāņu sporta ģimnāzijā, Enija darbojusies skolas avīzē “Murjānis” kā māksliniece. Savu astoņpadsmitās dzimšanas dienas torti Enija baudījusi Rīgas lidostā pirms došanās uz sacensībām Portugālē. Bet pēc vidusskolas viņas ceļš vedis vēl tālāk no Latvijas, lai studētu mākslu Auburnas universitātē Alabamā, Amerikas Savienotajās Valstīs un vienlaikus spēlētu volejbolu.

Ieguvusi balvu par radošo izcilību 2019. gada tēlotājmākslas studentu izstādē, un viņas darbi trīs reizes publicēti augstskolas literārajā un mākslas žurnālā “Circle”. 2020. gadā ieguvusi bakalaura grādu mākslās un specializāciju rūpnieciskajā dizainā un uzņēmējdarbībā.

Jau no bērnības Enija aizraujas ar pužļu likšanu, bet kopš tīņu gadiem viņai ļoti patīk Francija, īpaši Parīze, un tieši tur viņa šobrīd atrodas. Enija ir profesionāla volejbola spēlētāja un paralēli tam nodarbojas ar mākslu, izpaužoties dažādās formās - glezniecībā, fotogrāfijā, keramikā, grafikā un ilustrācijā, tomēr viņas galvenā aizraušanās ir zīmēšana.