Par košumu, dzīvesprieku un starojumu šī vakara saruna Monopolā, jo krāsu meistars ir raidījuma viesis. Tieši tāds - košs, dzīvespriecīgs un starojošs - gleznotājs un mākslas pedagogs Aleksejs Naumovs.

Režisore Roze Stiebra mākslinieku Alekseju Naumovu uzaicinājusi sadarboties, veidojot viņas jaunāko animācijas filmu "Sirds likums". Rozei Stiebrai šī ir jau 64 animācijas filma, ko viņa veido, savukārt Aleksejam Naumovam debija animācijas žanrā.

Filma "Sirds likums" ir veidota pēc latviešu literatūras klasiķa, ievērojamā novelista Jāņa Ezeriņa darba "Jaunais likums" motīviem. Tās pirmizrāde gaidāma februārī, bet filma jau nominēta "Lielajam Kristapam" kategorijā "Labākā animācijas filma", Roze Stiebra izvirzīta kategorijā "Labākais animācijas filmas režisors". Arī Aleksejs Naumovs par darbu pie filmas ir izvirzīts "Lielā Kristapa" nominācijai "Labākais animācijas filmas mākslinieks".

Aleksejs Naumovs ir absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Monumentālās glezniecības nodaļu profesora Induļa Zariņa vadībā un radošo aspirantūru profesora Eduarda Kalniņa meistardarbnīcā. Bijis Francijas valdības stipendiāts, studējot glezniecību Parīzē. Kopš 1979.gada piedalās izstādēs daudzviet pasaulē.

Aleksejs Naumovs galvenokārt darbojas ainavu žanrā un grāmatu mākslā. Viņš ir aktīvs Latvijas kultūras darbinieks, daudzu žūrijas komisiju loceklis, bijis Latvijas Republikas kultūras vēstnieks Francijā un viesprofesors vairākās Eiropas mākslas augstskolās, 10 gadus aizvadījis arī LMA rektora amatā.

Par savu veikumu Aleksejs Naumovs vairākkārt izpelnījies atzinību, tostarp ticis iekļauts pasaules ilustratoru goda sarakstā “IBBY Honour List”, nominēts Purvīša balvai par izstādi “Pasaules pilsētas” Valmieras muzeja Izstāžu namā, ieguvis Itālijas Republikas Nopelnu ordeni, Francijas ordeni mākslā un literatūrā. Saņēmis arī Latvijas Valsts augstāko apbalvojumu – Atzinības Krusta komandiera ordeni.