13. septembrī mūziķe un grupas „Astro'n'out” soliste Māra Upmane-Holšteine nāca klajā ar autobiogrāfisko grāmatu „Piezīmes uz šaubu malām”, kas ir stāsts par autores ilggadējo ceļu mūzikā, kā arī izaicinājumiem un atklāsmēm, kas piedzīvotas, ejot uz savu radošo mērķi.

Grāmatu Māra dēvē par savu solo albumu.

"Man šķiet, ka man grāmata ir mans solo solis, ar kuru man pilnīgi pietiek. Mana sirds pieder grupai "Astro’n’out". Varbūt as mainīsies kādā brīdī, negribu sevi pieķēdēt pie kāda formāta. Šobrīd es jutos brīnišķīgi ar savu komandu, man šķiet, mēs esam izauguši līdz foršai kopības sajūtai, kādu ilgi gaidījām un beidzot nopelnījām ar darbu un pacietību vienam pret otru. Man šķiet, ka šī grāmata ir tas brīdis, kad Māra varbūt piesaka savu identitāti arī ārpus grupas," uzskata Māra Upmane-Holšteine.

Māra ir trīs bērnu mamma un mūziķa Goran Gora dzīvesbiedre, kura uz Latvijas mūzikas skatuves un grupā „Astro’n’out” darbojas jau 20 gadus. Paralēli tam Māra ir arī viena no fonda „Viegli” dibinātājām.

Pati Māra stāsta: „Šī grāmata ir veltījums tai meitenei, kura kaut kur pa ceļam bija pārstājusi sev ticēt, kurai nācās uzlikt mūziku uz pauzes, kurai vairākkārt bija jāiemācās iemīlēt to no jauna. Tā ir grāmatu, kas izved cauri grubuļainajam dzīves ceļam un parāda - tam visam ir jēga.”

Izskanot Jāņa Holšteina-Upmaņa dziesmai "Nāra" no viņa albuma "Renesanse", Māra atklāj, ka arī viņas vīrs drīzumā laidīs klajā jaunu albumu, lai arī pats par to vēl klusē.

"Sāciet gaidīt, draugi!" aicina Māra.

"Jānim ir kādas īpašas melodijas, kuras man sirdi aizķer vairāk, kurās viņš trāpa. Tas, ko es mēģinu uzrakstīt grāmatā, mēģinu noformulēt vārdos, viņš to vienkārši iedod sajūtā," atzīst Māra.

Bet ar grupu "Astro’n’out” tikšanās gaidāma 3. novembrī.

"3. novembris mums būs īpaša diena, mums būs tāda skatuve, kādu vēl neesat "astranautiem" redzējuši. Mēs ļoti gatavojamies," bilst Māra, kura tūlīt pēc sarunas Monopolā dodas uz mēģinājumu, kurā aranžēs dažas dziesmas no jaunā albuma, gatavojoties lielajam koncertam.