Zaļā domāšana - "pelta" no reālistiem un apjūsmota no nāktones biznesa stratēģiem. Kas uzverēs šai milzu cīniņā, Monopolā vaicājam uzņēmuma "Eco Baltia" līdzīpašniekam un valdes priekšsēdētājam Mārim Simanovičam.

Māris uzskata, ka ir svarīgi bagātināt gan savu personību, gan pilnveidot savu komandu, lai, aizejot atvaļinājumā, tev neviens nezvana, bet uzņēmumā vienalga viss ir kārtībā. Māri iedvesmo Aleksandra Grīna grāmata “Dvēseļu putenis”, un viņš pats ir Latvijas patriots.

Intervijā Māris Simanovičs atzīst, ka, pirmkārt, ir jāmīl sava valsts. 

"Visa valsts kritizēšana, man liekas, ir liela problēma, jo cilvēki mēdz būt dažādi un visiem tiem, kas kritizē valsti, iesaku pašiem kļūt par politiķiem, aiziet, mēģināt kaut ko izdarīt," bilst Māris Simanovičs.

"Es pazīstu ļoti daudzus cilvēkus, kas ir politiķi, šobrīd ministri, dažādi ierēdņi un man, no vienas puses, ir ļoti žēl, ka parastā iedzīvotāja lielākoties skan tikai negatīvisms. Ja mēs tā attieksimies pret cilvēkiem, kas vada šo valsti, mēs nekur netiksim. Domāju, nevienam ministram nav viegls uzdevums ne pārvarēt krīzi, neizplānot nodokļus, vienalga, vai viņus pacelt vai palaist uz leju. Nav svarīgi, vai viņi koalīcijā vai opozīcijā,

svarīgi, ka mēs strādājām vienas idejas vārdā, un mana ideja ir par skaistu, pārtikušu un tīru Latviju nākotnē. Un dēļ šīs idejas esmu gatavs gan strādāt, gan runāt ar jebkuru cilvēku par kaut kādām sadarbības formām, kā to sasniegt."

Māris Simanovičs dzimis un audzis Rīgā, un skolas laikos viņa mīļākie mācību priekšmeti bijusi matemātika, fizika un ķīmija. Cipari un rēķinu pasaule iezīmējuši arī Māra tālāko ceļu. Studējis Rīgas Ekonomikas augstskolā, pēc tam mācības turpinājis Latvijas Universitātē, kur ieguvis maģistra grādu, studējot Starptautisko ekonomisko attiecību un komercijas zinātniskajā institūtā. Mācījies arī Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē.

Strādājis kā finanšu analītiķis SIA “Latvijas Mobilais telefons”, bet vairāk nekā 20 gadu Māris darbojas atkritumu apsaimniekošanas nozarē. Bijis akciju sabiedrības “Latvijas Zaļais punkts” finanšu direktors un valdes priekšsēdētājs, pēc tam strādājis akciju sabiedrībā “Eko Investors”, bet kopš 2007. gada Māris Simanovičs ir akciju sabiedrības “Eco Baltia” valdes priekšsēdētājs.

Māra hobiji ir ceļošana, golfs, dažādas ūdens aktivitātes vasarā un slēpošana ziemā. Būšana dabā ir galvenais Māra atpūtas veids, tāpēc kopā ar ģimeni viņš radījis ne vien savu lauku māju, bet arī atpūtas māju Jūrkalnē ikvienam, kurš vēlas atgūt spēkus pie jūras. Vēl Māris labprāt nododas medībām, meža zvēru un to gaitu izzināšanai, kā arī vienkārši meža dabas bagātību baudīšanai.