Cilvēcīgi, vizuāli, ekscentriski stāsti un intervijas ar dažādiem viedokļiem, eksperimentiem un jokiem. Tā studentu medijs "Skaļāk" piesaka sevi un šķiet, nebūs tālu no patiesības, ja ar šādiem epitetiem pieteiksim arī pašu redaktori, kura kā režisore pavisam nesen piedzīvojusi savas filmas prezentāciju. Iepazīstamies – Marta Herca.

Podkāstu autore, pasniedzēja un režisore Marta Herca ieguvusi maģistra grādus komunikācijas zinātnē un audiovizuālajā mākslā Latvijas Universitātē un Latvijas Kultūras akadēmijā. 

Teju 10 gadus nostrādājusi pētījumu centrā “Providus” kā komunikācijas vadītāja, strādājusi arī sabiedrisko attiecību jomā. Marta veidojusi arī vairākus podkāstus – "Starp mums, meitenēm, runājot", "Muša" un “Dokumentārijs”.

Kā iemācīties īsi un precīzi izteikt domu, izstāstīt stāstu?

Marta Herca: Viena lieta, ko es esmu piefiksējusi, ka neatkarīgi no tā, kādā formā izvēlies stāstīt stāstu, centrā tomēr ir tas stāsts, tā spēja saskatīt, ka tur ir stāsts, ka tas ir labs stāsts. Pat ja tas ir kaut kas maziņš, kaut kas nenozīmīgs, kaut kas niecīgs, kaut kas, kas ar tevi noticis. Ja tu spēj to novērot un izstāstīt pēc stāsta principiem - tur kaut kāds atkārtojums, kaut kāda drāma, kāpinājums, ka neizstāsti visu uzreiz. Ja tu iemācies to stāsta formulu, tad tu vari to pielietot jebkurā medijā.

Marta zināma arī kā režisore. Savulaik studiju laikā tapusi īsfilma "Mans kauss plūst pāri malām", un pavisam nesen pirmizrādi piedzīvojusi Martas dokumentālā filma "Mēs tikai tagad sākam", kas seko vēsturnieka Marģera Vestermaņa dzīvesstāstam.

Savas zināšanas Marta nodod arī tālāk, gan strādājot kā pasniedzēja Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas fakultātē, gan arī nodarbībās vietējās un starptautiskās vasaras skolās jaunajiem žurnālistiem un multimediju entuziastiem.