Iedvesmojoties no Viļa Plūdoņa romantiski tēlainās dzejas, apvienojies radošs duets – harizmātiskais Nacionālā teātra aktieris Raimonds Celms un jauns, daudzsološs pianists, mūziķis jau ceturtajā paaudzē – Matīss Žilinskis, un tapusi jauna koncertprogramma „Tālie krasti”.

Pats Matīss stāsta: „”Tālie krasti” ir veduši mani cauri piedzīvojumiem, romantiskām ainām, caur sauli un zvaigznēm jau komponēšanas procesā. Rūpīgi atlasītā dzeja no krājuma „Tālie krasti” uzrunāja mani ļoti tieši kā pilsētnieku, kā romantiķi, bet vistiešāk – kā mākslinieku, un es ceru, ka tā uzrunās arī Jūs!”

Mūzikas akadēmijā, tolaik Latvijas Valsts konservatorijā, par profesoru strādāja izcilais komponists un pianists Arvīds Žilinskis, kurš ir Matīsa vecvectēvs. Viņš savu talantu ir atstājis mantojumā – gan viņa dēls Valts, gan mazdēls Gints – Matīsa tētis – arī uzauguši pie klavierēm. Matīss dzimtas tradīciju turpina nu jau ceturtajā paaudzē.

"Pavisam noteikti," pārliecinoši atbild Matīss Žilinskis, vaicāts, vai viņam ir doma kā komponistam kādreiz arī radīt kādu lielās formas darbu. "Plānu man ir tik daudz, ka vajadzēs vēl vienu dzīvi, lai visu sakomponētu."

"Jāsāk pamazām, nevar rakstīt trīs minūšu dziesmiņas un tad pēkšņi - operu. Protams, arī opera ir dziesmiņu komplekts. Laikam es rapsodiju klavierēm iesākumā varētu mēģināt rakstīt. Klavierēm un orķestrim vai kādam mazākam orķestra sastāvam," bilst Matīss Žilinskis.