Jura Lisnera bērnība pagāja Cēsu kolonijā (Cēsu audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem), jo tur strādāja viņa tēvs. Juris atzīst, ka, pateicoties šai vietai, kļuvis par aktieri. Noskatījis daudzus tēlus, kurus tagad var izmantot, filmējoties seriālos.
Kopš 1982.gada viņš ir Nacionālā teātra aktieris - ar aktierisku intuīciju un skatuves šarmu apveltīts mākslinieks, kas mūža garumā pārliecinoši atveidojis dažādus latviešu varoņus ar tiem piemītošo aizturēto temperamentu un sakāpināto taisnīguma apziņu.
Nesen Juris nofilmējies seriālā "Čornobiļa 2022. Iebrukums", kurā atveido atomelektrostacijas maiņas priekšnieku. 2022. gada 23. februārī Čornobiļas atomelektrostacijas darbinieki ieradās uz ierasto 15 stundu maiņu, taču īsi pirms rītausmas pie vārtiem parādījās Krievijas militārie spēki. AES darbinieki varēja atgriezties mājās pie ģimenēm tikai pēc 36 dienām, kuru laikā piedzīvotais joprojām ir noslēpumos un dažādās interpretācijās tīts.
"Filma vai seriāls ir par to, kā pirms paša kara sākuma [Krievijas iebrukuma Ukrainā] trīs jaunieši - divi ukraiņi un latviešu meitene ierodas Čornobiļas atomelektrostacijā, lai, riskējot ar savām dzīvībām, staigātu pa virvēm, šņorēm lielos austumos. Tie ir trakie, kas kas paši sevi filmē, kā viņi riskē ar savu dzīvību. Tad pēkšņi sāk skanēt lielgabalu dārdoņa un pēc mirkļa ir klāt krievu karaspēks un tālāk viss, kas varēja notikt tur, Čornobiļā, ar tiem jauniešiem, ar Čornobiļas atomelektrostacijas darbiniekiem, tas arī tiek filmā parādīts," atklāj Juris Lisners, piebilstot, ka pats redzējis tikai pirmās divas sērijas no četrām.
"Šī filma bija, kur es nejautāju ne par naudu, neko, jo tas bija mans pilsoņa pienākums iet un darīt kaut kādā veidā, palīdzēt izstāstīt šo stāstu, kas ir reāls stāsts, izņemot to, ka tie divi puiši bija tā meitenīte gan ir piedomāta klāt. Tā realitāte, viss tā arī notika, tikai mīlestības trīsstūris ir bišķīt izpušķots," turpina aktieris.
Filma uzņemta TEC 2, kur ir Čornobiļai līdzīgas telpas vai citām atomelektrostacijām. Un tur mēs filmējām diezgan spartiskos apstākļos, jo apkure bija vāja, daudz kas jāfilmē ārā.
"Es ar šo lomu palīdzu, vismaz mēģinu palīdzēt izstāstīt to šausmīgo stāstu, kas notika Čornobiļā," vērtē Juris Lisners.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X