Liekas vēl pavasaris tikko uzplaucis, bet mūsu saruna Monopolā par Jāņu svinēšanu un Jāņu festivālu un to, ka šogad nāksies šo svētku kopāsanākšanas tradīcijas izmainīt. Mūsu šī vakara viesis nes ziņas no Lielbritānijas Līgo svētkiem - "Bērzes strazdu" komandas viens no līderiem Toms Zeltiņš.

Jau pašā sarunas sākumā Toms Zeltiņš atklāj, ka Jāņu festivāls šogad Lielbritānijā nenotiks. Tajā pašā laikā viņš bilst, ka vēlētos festivālu pieteikt Ginesa rekordam, kā lielāko latviešu kopā sanākšanas festivālu ārpus Latvijas. Absolūtos skaitļos tas neesot tik liels, bet šī brīža festivāla norises vietā Straumēnos satiekas ap 3500 cilvēku. Tur satiekas latvieši no Lielbritānijas, Īrijas, Vācijas, Francijas, arī no Latvijas daudzi ierodas.

"Šim festivālam raksturīgs, ka latvieši sevi iepazīst no jauna. Fakts, ka tu esi latvietis, ir ļoti labi, ar to pilnīgi pietiek, lai uzsāktu sarunu, lai draudzīgi pasēdētu arī pie sveša grila. Unikāla iespēja latviešiem ieraudzīt citam citu un priecāties par to, ka mēs tādi esam," atzīst Toms Zeltiņš.