Pasaule mūsdienās aizvien vairāk ir izslāpusi pēc gaismas ap mums un gaismas mūsos. Šī vakara saruna par emocijām, kuras  iespējams apsteidz gaismas ātrumu. Mūsu viesis fotogrāfs Andris Zēgners

Andris Zēgners ir viens no neparastākajiem savas paaudzes latviešu fotomāksliniekiem. Viņu interesē dažādu objektu un dabas elementu struktūras un faktūras – to izpēte un radoša transformācija. Strādājot ar platformāta analogo jeb filmas foto tehniku, viņš ir panācis neparastas telpiskuma un formas attiecības, radot spilgtas jēdzieniskas asociācijas. Mākslinieks savos darbos tiecas atklāt pilnīgi jaunu pasauli, kas apslēpta mums apkārt esošajā ierastajā vidē.

2021. gada 6. aprīlī Bunkjo Universitātē Tokijā tika atklāta latviešu fotomākslinieka Andra Zēgnera izstāde “Dzintara noslēpumi”. Tā ir veltīta zeltainā saules akmens neparastās matērijas izpētei un atklāšanai jaunā vizuālā pakāpē – lielformāta fotogrāfijās. Tas ir jauns skatījums uz dzintaru, sniedzot iespēju tuvplānā vērot četrdesmit miljonus gadu senu pasauli.

Iepriekš Andra Zēgnera izstāde veltīta dzintaram ir tikusi izstādīta Baltijas valstīs, Somijā, Lielbritānijā, Luksemburgā, Krievijā, Austrālijā, ASV, Indijā, Ķīnā, Korejā un Japānā.