Uz tumšas skatuves pēkšņi ieslēdzās gaismas. Tie bija viņi - četri puiši no mūzikas skolas -, kas 2023. gadā Latviju pārstāvēja Eirovīzijā. Viens no viņiem šī vakara viesis Monopolā. Mūziķis, grupas "Sudden Lights" solists Andrejs Reinis Zitmanis.

Klarnetists un grupas “Sudden Lights” solists Andrejs Reinis Zitmanis mūziku sācis apgūt jau 9 gadu vecumā. Mācījies Pāvula Jurjāna mūzikas skolā, kā arī absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, kur ieguvis maģistra grādu klarnetes spēlē. Klarnetes spēli studiju ietvaros praktizējies arī Milānas konservatorijā Itālijā.

2012. gadā, vēl mācoties mūzikas skolā, Andrejs kopā ar draugiem izveidojis grupu “Sudden Lights”, kas nu kļuvusi par vienu no Latvijā iemīļotākajām pašmāju mūzikas grupām. Grupas kontā ir trīs albumi - “Priekšpilsētas”, “Vislabāk ir tur, kur manis nav” un "Miljards vasaru", kā arī sadarbības ar vairākiem citiem Latvijā iemīļotiem māksliniekiem, tostarp grupām "Prāta Vētra" un "Astronout".

Grupa vairākkārt ieguvusi arī "Zelta mikrofona" balvu. 2018. gadā -  nominācijā "Labākā debija", 2021. gadā - balvu kā gada radiohits par dziesmu “Haosā” kopā ar “Astro’n’out”.

Zīmīgs grupai bija 2023.gads, kad saņēma ne tikai piecas "Zelta mikrofona" nominācijas (labākais popa albums, labākais koncertieraksts, divas "Elvi" gada dziesmas nominācijas, kā arī labākais albuma dizains), bet arī ieguva 2.vietu “Muzikālajā bankā" ar dziesmu "Laternas" un guva uzvaru konkursā "Supernova", iegūstot tiesības pārstāvēt Latviju 2023. gada Eirovīzijas dziesmu konkursā.

2023.gada gada rudens sākumā grupa piedzīvoja arī savu līdz šim vērienīgāko koncertu Mežaparka Zaļajā teātrī, kas pēc tam koncertfilmas formātā bija skatāma arī uz kino ekrāniem aizvadītā gada nogalē.

 

Andreja Reiņa Zitmaņa izvēlētās dziesmas:

  1. Margarita Vilcāne. "Mūžu mūžos būs dziesma"
  2. Carnival Youth. "Līdz pat bezgalībai"
  3. Fonds "Viegli". "Nepārtraukti, nenorimti"
  4. Coldplay. "Don't panic"