Ja visu dara ar prātu, tad pat ekstrēms sporta veids var būt tavs sabiedrotais ilgu laiku. Mūsu šī vakara viesa darbībā grūti noskatīties, bet parunāt par dzīvi uz skrituļslidām varam arī Monopolā. Profesionālais frīstaila skrituļslidotājs Nils Jansons.

Sākotnēji Nils izmēģinājis sevi tradicionālajos sporta veidos - hokejā, golfā, tenisā. Tomēr, nonākot pie skrituļslidām, sapratis, ka atradis savu īsto sporta veidu.

Ar frīstaila skrituļslidošanu Nils nodarbojas jau kopš deviņu gadu vecuma. 2007.gadā Nils debitēja prestižajās "Winterclash" sacensībās, kas rezultējās ar pirmo sponsoru iegūšanu, pievienošanos "Hedonskate" komandai un viņa profesionālās izaugsmes sākumu. Sadarbība ar "Hedonskate" Nilam sniedza daudz jaunu iespēju - ciešāku sadarbību ar tādiem uzņēmumiem kā "Remz" un "BHC", kā arī veicināja gan Nila, gan Latvijas inline kopienas atpazīstamību pasaulē. Jau tajā laikā Nila prasmes apbrīnoja daudzi, un 2011., 2012.gadā viņš ieguva “Fan Favourite” titulus konkursā “World Rolling Series Uploaded”.

2012. gadā Nils guva uzvaru arī Zviedrijas čempionātā, lielākajā Vācijas turnīrā "Shred Cologne", kā arī amerikāņu prestižais žurnāls ONE apbalvoja Nilu ar titulu "Gada slidotājs 2012", kas nostiprināja viņa pozīciju pasaulē.

Turpmākās karjeras laikā Nils guvis neskaitāmi daudz apbalvojumu un godalgotu vietu. Viņš ir viens no nedaudzajiem pasaulē, kura vārds rakstīts uz īpašiem skrituļslidu modeļiem. Pirms pāris gadiem Nils tika atzīts arī par labāko skrituļslidotāju visā pasaulē.

2022. gadā viņš laida klajā arī savu personīgo zīmolu "Magic Boots Skate Goods". Nils ir arī veselīga dzīvesveida aktīvists, kā arī savas zināšanas nodod arī jauniešiem, strādājot par treneri.