Olimpiskās spēles Latvijai šogad atnesušas zeltu. Prieks, ar kuru dalāmies arī Monopolā, kad tiekamies ar vīru, kurš pirms 20 gadiem Sidnejā aizsoļoja līdz sudrabam. Latvijas olimpietis, šobrīd sporta fizioterapeits Aigars Fadejevs.

Aigara Fadejeva dzīves viens cēliens saistīts ar aktīvu darbību sportā. Dzimis Valkā, absolvējis Murjāņu sporta ģimnāziju. Bijis vieglatlēts, piedalījies trīs olimpiskajās spēlēs, četros pasaules čempionātos un trijos Eiropas čempionātos. 1998. gadā Aigars Fadejevs izcīnījis sudraba medaļu 20 kilometru soļojumā Eiropas čempionātā, un pēc šiem panākumiem Aigaram radusies ideja par soļošanas festivāla rīkošanu, lai popularizētu soļošanu un iesaistītu fiziskās aktivitātēs jaunāko klašu skolēnus no dažādām Latvijas vietām. Festivāla norises vieta vairākkārt bijusi Valmiera - pilsēta, kurā Aigars audzis, skolojies un trenējies un no kuras nācis pagājušā gadsimta 30. gadu populārākais sportists un olimpiskais vicečempions Jānis Daliņš. Tāpēc Aigaru pamatoti var uzskatīt par Daliņa sportisko mantinieku. 2000. gadā visa Latvija priecājās par Aigara izcīnīto sudraba medaļu 50 kilometru soļojumā Sidnejas olimpiskajās spēlēs. Tajā pašā gadā Aigars ieguvis “Gada labākā sportista” nosaukumu. Noslēdzot soļošanas karjeras beigas, Aigars pievērsies garo distanču skriešanai - maratonam -, un personisko rekordu maratona skrējienā sasniedzis 2008. gadā Vīnē.

Nākamajā dzīves cēlienā pēc sportista karjeras beigām Aigars devies uz ASV, un, papildinot savu pieredzi ar akadēmiskām zināšanām, ieguvis masiera fizioterapeita sertifikātu. Strādājis privātpraksē ASV, pēc tam pusotru gadu Austrālijā, tad atpakaļ uz Rīgu, kur izveidojis pats savu rehabilitācijas centru. Savas darbības laikā Aigars sniedzis palīdzību arī starptautiski atzītiem sportistiem, piemēram, Kobem Braientam, Taisonam Gejam, Berijam Bondam, Volteram Diksam un citiem. Bet Aigara dzīves cēlienus caurvij arī tas, ka viņam patīk un padodas kulinārijas brīnumu, īpaši jēra gaļas zupas gatavošana, viņš labprāt ceļo pa Latviju un ārpus tās, lai gan pats noliedz, patiesībā ir labs dejotājs, Aigara kaislība ir motocikli, bet mieru viņš gūst makšķerēšanā.