Viņš piedzima un joprojām dzīvo starp matemātiku un mūziku. Šī vakara viesis Monopolā uzņēmējs, "Swedbank Latvija" valdes priekšsēdētājs Lauris Mencis.

Radošums ir balstīts nopietnās zināšanās, piekrīt Lauris Mencis

"Esmu par to pārliecinājies arī savā profesionālā darbībā. Banku pasaule, protams, asociējas ar skaitļiem un koeficientiem, protams, tur ir arī ļoti daudz cilvēka. Dažkārt runājot ar kolēģiem, mēs filozofējām, vai tā ir zinātne vai māksla. Es teiktu, ka tās ir abas lietas. Pamats, fundaments ir uz skaitļiem, uz parametriem, bet ir ļoti daudz cilvēciskā elementa. Kaut vai, ja runājam par uzņēmējdarbību, kuru bankas finansē. Skaidrs, ka tur pretī stāv cilvēks ar biznesa ideju, ar savām emocijām vērtībām un pieredzi. Tāpēc es teiktu, ka es ļoti jūtu, esot abās šajās pusēs, gan pragmatiskajā jeb zinātniskajā, gan emocionālajā, kur ir šis radošums," analizē Lauris Mencis.

Uzņēmējs Lauris Mencis izglītību ieguvis ekonomikas un uzņēmējdarbības jomā Rīgas Ekonomikas augstskolā, turpat arī iegūts maģistra grāds biznesa administrācijas studijās.

Lauris aktīvi iesaistījies dažādos sociālās atbildības projektos, kas saistīti ar uzņēmējdarbības veicināšanu, kā arī atbalstu skolēnu un jauniešu prasmju attīstīšanai. Bankā Lauris strādā jau vairāk nekā 20 gadus. Savas gaitas sācis kā uzņēmumu apkalpošanas darbinieks, tad vadījis dažādas uzņēmumu apkalpošanas nodaļas, uzņēmumu apkalpošanas pārvaldi, vēlāk kļuvis par valdes locekli, kā arī valdes priekšsēdētāju. 

Tāpat Lauris darbojas Latvijas Finanšu nozares asociācijā kā padomes loceklis.

Brīvajā laikā labprāt nodarbojas ar basketbolu, bijis arī viens no cilvēkiem, kas piedalījies basketbola komandas veidošanā bankā.