Kā doma ar trīs vārdiem pārtop par domu ar trīsdesmit - šovakar Monopolā vaicāsim izcilam frāžu izrotātājam, TV un radio raidījumu moderatoram un pēc aicinājuma žurnālistam ar talantu filozofijā. Mūsu viesis - Gusts Kikusts.

"Varbūt tā ekstraverti komunikablā stīga ir vairāk ar dzīvi, ar profesionālo ievirzi un ar tādiem saskarsmes kanāliem iemācīta, nekā, kā teicis kādreiz kāds slavens cilvēks "no iekšām nākoša". Tāpēc tā iešana kopā starp tādu žurnālistikas dinamismu un citām dzīves jomām, kas varbūt plūstošākas, ieskaitot filozofiju, tā tāda varbūt ļoti pretrunīga savienība, bet reizē diezgan interesanta," sevi raksturo Gusts Kikusts.

Šobrīd Gusts ir Latvijas Televīzijas "rīta cilvēks".

"Attiecībā uz to fundamentu kā rīta cilvēkam, nu tā ir, man laikam tāda karmiskā būtība. Laikam tam rītam man ir kaut kāda misija, jo pats esmu, nekad neesmu to noliedzis, kārtīgs nakts cilvēks - pūce, kurš kādreiz, kad es Latvijas Radio rīta programmas vadīju, es uztvēru to kā tad vēlu vakara turpinājumu: es ļoti vēlu strādāju, un tad drusku nosnaudos un tad aizgāju izdarīt līdz galam," atzīst Gusts Kikusts. "Karmiskā funkcija - rīts. Lai cik man būtu grūti varbūt pašam kā cilvēkam piecelties, uztrausties, tik varbūt man ir tā spēja kaut kā savākties un to enerģiju savākt kamoliņā, lai cik viņas tur tobrīd ir, raidītu arī citiem, ko es uzskatu par tādu zināmu misiju, mēģināt tādu "švunciņu" iedot un to rītu iekustināt."