Ar mūsu šī vakara Monopola viešņu ir droši pastaigāties Interneta pilsētas visklusākajās ielās. Un arī reālajā pasaulē ar viņu ir droši, jo kā pati saka - es aizraujos ar risku pārvaldītiem hobijiem. IT risinājumu un kiberdrošības eksperte un ceļotāja Sanita Meijere.

"Galvenais, es teiktu, vajag būt lēniem un domāt līdzi tam, ko dara, nevajag skriet un darīt lietas paralēli. Tie, kas mūs vedina uz dažādām aktivitātēm, ar kurām mēs paši sev pēc tam nodarām pāri un pat zaudējām daudz naudas līdzekļus, tas viss notiek tāpēc, ka mums gribas paveikt ātrāk, vairāk. Tas "multitaskings" - darīt daudzas lietas paralēli," runājot par drošības aspektiem interneta vidē, atzīst Sanita Meijere. "Galvenais ir tiešām, ka tev atskan tas krāpnieciskais telefona zvans vai atnāk tas e-pasts, nesākt satraukties, nekrist panikā, ieklausīties, saprast, ka zvanītājs nerunā latviešu valodā, ka viņš ir agresīvs, viņš manipulē, ka viņš cenšas izvilināt informāciju, ko normāli neviens pakalpojumu sniedzējs neprasīs.

Lielākais kaitējums, kas notiek, ir tad, kad interneta vidē par mums savāc mūsu atstāto informāciju. Var pat divus gadus vākt informāciju par mums un tad ar šo vienu zvanu vērst uzbrukumu pret mums un izvilināt tās darbības, lai gūtu kādu materiālo labumu."

Sanitai patīk ceļot un viens no viņas novērojumiem ir, ka citviet cilvēki dzīvo lēnāk.

"Daudzās valstīs cilvēki ir daudz lēnāki, viņi strādā mazāk, mazākas stundas, viņi paveic vairāk un brīvajā laikā viņa nekur neskrien, nesteidzās un necenšas visu kaut ko sagrābt,"vērtē Sanita Meijere. "Mūsu situācija - mediķi, skolotāji un bērnudārza darbinieki, lai viņi izdzīvotu, viņiem vajag strādāt vairākās vietās, vairākās slodzēs. Un viņi skrien, skrien, skrien. Tev nav laika būt lēnam un domāt. Un tā ir tā problēma, ja salīdzina mūs ar citām Eiropas valstīm, mums tā sociālekonomiskā vide spiež skriet un nebūt lēniem. Mēs galarezultātā panākam daudz mazāk. Citur, teiksim, lēni darot, iznāk daudz labāks rezultāts."

Sanita arī stāsta, ka viņai patīk mācīties, iegūt jaunas zināšanas. Mācīšanās ir viens no viņas hobijiem. Tā ir jau no skolas laikiem.

"Skolā man tik šausmīgi patika mācīties, man un brālim, ka vecāki mums deva kabatas naudu, lai pārliecinātu, uzpirktu mūs aiziet uz kādu diskotēku vai klases vakari, vienkārši gribējās visu laiku mācīties un panākt augstāku vidējo atzīmi," stāsta Sanita Meijere.

"Man bija interesanti, man ļoti patika valodas, literatūra, vēsture, ģeogrāfija. Tas viss bija super. Vecākiem vajadzēja, ka man labi padodas matemātika un fizika, nācās iespringt, lai būtu līmenī. Viņi ir ļoti eksakti, programmētāji, inženieri."

Jautāta, ko vēl gribētu iemācīties, Sanita atbild - programmēt.

"Noteikti gribu iemācīties programmēt. Man grūti, ir realizēt daudzas savas idejas, kas ir saistītas ar IT risinājumiem, jo man ir tā sajūta, ka, nezinot programmēšanu, es nevaru pienācīgi pārvaldīt procesu, kā top risinājumi. Man daudz darbojoties komandu pārvaldībā, liekās, ka IT cilvēki ne vienmēr strādā godīgi, pēc savas sirdsapziņas un viņi varētu izdarīt vairāk, nekā viņi izdara. Tāpēc gribas iemācīties to, lai labāk saprastu, vai tevi nemāna," atklāj Sanita Meijere.

 

Par informācijas tehnoloģijām un sabiedriskajām attiecībām Sanita sākusi interesēties jau vidusskolas gados. Šobrīd viņas izglītības bagāžā ir tiesību zinātņu bakalaurs, kā arī biznesa administrācijas maģistra grāds. Šogad tam pievienosies arī doktora grāds filozofijā.

Savā profesionālajā dzīvē Sanita savieno gan jurisprudenci, gan biznesa vadību, gan tehnoloģiju jomu. Tomēr karjeras laikā darbojusies arī mārketinga jomā un politikā, kā arī lasījusi lekcijas augstskolās. 

Ievērojamu laiku Sanita aizvadījusi tādās kompānijās kā “BSA | The Software Alliance” un informācijas tehnoloģiju uzņēmumā “Squalio”. Šobrīd Sanita vada "SK ID Solutions" Latvijas filiāli.

Pēc dabas Sanita ir perfekcioniste, un cauri dzīvei iet ar optimista-reālista skatienu, pieturoties pie sava dzīves moto - "Neuztici citam to, ko vari izdarīt pats un labāk!"