Latviešu režisore, kino un teātra aktrise Elza Gauja.

Pēc izglītības Elza ir kinorežisore. Padziļinātāka interese par kino pasauli viņai dzima vidusskolā, kad sāka apmeklēt Annas Eižvertiņas skatuves kursus, kā arī brīvklausītājas statusā piedalījās aktieru kursa aktiermeistarības nodarbībās. Pēc kāda laika viņu savā izrādē “Pagrabs” spēlēt uzaicināja režisors Andris Gindra. Par šo lomu Elzu atzina par labāko aktrisi studentu izrāžu skatē Patriarha rudens 2017. Vēlāk spēlējusi arī Liepājas teātrī, izrādēs “Bernardas Albas nams” un “Roberto Zuko”.

Nu jau Elza sabiedrībai pazīstama ne tikai kā aktrise teātra pasaulē, bet arī aktrise un režisore kino pasaulē. Piedalījusies tādās filmās kā “Izlaiduma gads”, “Can’t help myself” un “Klases salidojums”.

Savukārt kā režisore radījusi tādas filmas kā  “Profesors un Gena”,  "Komandantstunda", dokumentālo filmu “Tikmēr Lucavsalā”, mākslas filmu "Mamma vēl smaida", un pavisam nesen - spēlfilmu "Pastkarte no Romas" - kas savu pirmizrādi piedzīvoja aizvadītā gada nogalē.

Elzas radošā darbība vairākkārt tikusi atzinīgi novērtēta - filmu “Profesors un Gena” saņēmusi nomināciju Nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps” kategorijā “Labākā dokumentālā īsfilma’’, bet 2019. gadā nominēta kā labākā aktrise par lomu filmā «Nekas mūs neapturēs». Arī Elzas jaunākais veikums “Pastkarte no Romas”  izvirzīta veselām 4 “Lielā Kristapa” nominācijām.