Kalt, frēzēt un veidot – tēlniecības prasmes. Šovakar Monopolā tēlniece, kas darbus noved līdz galam pati savām rokām. Sieviete, kura lauž stereotipus par arodu un dzīvi – Olga Šilova.

Tēlniece Olga Šilova ir dzimusi Ventspilī, bet šobrīd par savu pilsētu dēvē Jūrmalu. Beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļu, un kopš 2010. gada Olga pati ir šīs akadēmijas asociētā profesore.

Olga Šilova tiek dēvēta par izcilāko tēlnieci dāmu vidū, un viņa lauž stereotipus, ka tēlniecība ir tikai vīriešu arods. Olgas profesionālās darbības spektrs ir iespaidīgs - to veido personālizstādes Latvijā, Krievijā, Kanādā, dalība vairāk nekā 70 grupu izstādēs daudzviet Latvijā un pasaulē, Olgas darbi atrodami gan vietējās, gan ārvalstu kolekcijās, veikumu papildina vairāk nekā desmit darbi publiskajā telpā, visbeidzot - vairāk nekā 20 pasūtījuma darbi.

Olga strādā ar ļoti dažādiem materiāliem un tehnikām, viņa veido gan mazus un miniatūrus darbus, gan liela apjoma objektus, un tos visus noved līdz galam pati savām rokām. Olga ir autore projekta “Meklējam Latvijas lepnumu” balvai “Zelta ābele”, pilsētvides skulptūrai “Rīgas torņu skaitītājs”, “Pasaules koru olimpiādes 2014” balvas un medaļu dizainam, projekta “Laiks Ziedonim” balvai, krūšutēlam “Milda”, Latvijas 2 eiro monētas “Stārķis” dizainam, balvai “Glāsts”, kas tiek pasniegta par ieguldījumu HIV infekcijas izplatības mazināšanā un daudziem citiem darbiem. 2020. gadā Olga piedalījusies grupu izstādē “Laktācija” Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Rīgā, Miera ielā, tapusi jauna Olgas pilsētvides skulptūra “Šūpoles”, bet Dubultos, Jūrmalā atklāts viņas veidots vides objekts “Aspazija kāpās”.

Olga saņēmusi vairāk nekā 20 godalgas un apbalvojumus. 2019. gadā viņai piešķirts Latvijas Republikas Triju Zvaigžņu ordenis un ordeņa virsnieces tituls un 2020. gadā piešķirts apbalvojums Goda zīme un tituls “Goda Jūrmalnieks” par ieguldījumu pilsētas tēla popularizēšanā un pilsētas attīstībā.

Vingrojumi no paša rīta, pastaigas gar jūru, nūjošana un slēpošana ir Olgas veselīgie ieradumi, bet daba un ceļojumi sniedz iedvesmu darbam.