Mēs tādi parasti galdnieki vien esam... Tā pēc deviņām operācijām nosaka mūsu šī vakara Monopola viešņa. Skrūves, stieņi, protēzes un ģipši un beigās kopā salikts cilvēciņš. Ar smaidu un bez tā saruna ar traumatoloģi-ortopēdi Inesi Breidi.

Inese Breide ārsta grādu ieguvusi mediķu kalvē Rīgas Stradiņa universitātē, kur specializējusies traumatoloģijā un ortopēdijā. Rezidentūras apmācību izgājusi Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā, un kopš 2010. gada Inese tur arī strādā Traumatoloģijas centrā. Šobrīd vada rokas ķirurģijas grupu un papildus vada arī slimnīcas Ambulatoro nodaļu. Darbojas jauno studentu apmācībā Rīgas Stradiņa universitātes Ortopēdijas katedrā kā pasniedzēja.

Inese uzskata – lai pacientam sniegtu efektīvāko un saudzīgāko ārstēšanu, ir nepārtraukti jāpapildina zināšanas un jāapgūst pasaulē atzītu speciālistu pieredzi un jaunākās tehnoloģijas. Un to Inese arī dara – viņa piedalās konferencēs un kvalifikācijas celšanas kursos Latvijā un citviet Eiropā, ir stažējusies Portugālē.

Pirms diviem gadiem saņēmusi Latvijas Medicīnas fonda ceļojuma stipendiju, lai papildinātu zināšanas pleca locītavas ķirurģijā klīnikās Zviedrijā, Čehijā, Slovēnijā. Šī gada janvārī Inese kopā ar kolēģiem īstenoja unikālu operāciju pacientam pēc smagas apakšdelma traumas. Ar digitālo tehnoloģiju palīdzību operācijas laikā izdevās atjaunot precīzu apakšdelma kaulu anatomiju, un pēcoperācijas, kā arī rehabilitācijas periods norit veiksmīgi. Inese ir viena no retajām, kura, laužot stereotipu, ka traumatoloģijā sievietēm nav vietas, ļoti veiksmīgi strādā par vīrišķīgu uzskatītajā profesijā.