Ar raibām zeķēm nu jau izstaigāta Pasaules Dauna sindroma diena. Šovakar Monopolā mamma, kura šo dienu neatzīmē tikai ģimenes lokā, bet aicina mūs visus izprast un pieņemt sev neierastu citu cilvēku ikdienu. Vijolniece, tulkotāja, Dauna sindroma dēla mamma Velga Polinska.

"Varētu nodarbināt 10 cilvēkus piecus gadus uz pilnu slodzi, ja īstenotu visus plānus," tā par biedrības "Dauna sindroms Latvija" darbu saka Velga Polinska. Viņa atklāj, ka biedrībā strādā divas, daudz iesaistās brīvprātīgie. Biedrības darbs paņem tik, cik var atļauties ārpus pamatdarba.

Velgas ceļš mūzikas pasaulē sākās diezgan agri - sākotnēji mācības Gulbenes mūzikas skolā, tālāk jau Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija - bakalaurs un maģistrantūra. Šobrīd Velga no mūzikas apgūšanas nonākusi līdz tās mācīšanai un strādā savā kādreizējā mācību vietā - Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā. Diezgan regulāri Velga spēlē vijoli dažādos pasākumos.

Velgas otrā izglītība ir tulks, viņa absolvējusi Latvijas Universitāti ar sarkano diplomu. Tulkošanas tirgū Velga ir jau gandrīz astoņus gadus, viņas galvenā specialitāte ir medicīnas iekārtu rokasgrāmatu tulkošana. Tomēr sanācis tulkot ko citu, piemēram, Agates Nesaules daiļliteratūras grāmatu "Zudušie saulgrieži", kā arī Skaņumājas mācību grāmatas tautas instrumentu spēles apguvei. 

Paralēli tulkošanai, mūzikai un pedagoģijai Velga izveidojusi un vada biedrību "Dauna sindroms Latvija".