Latvijas leļļu animācijai jubileja – pirms 55 gadiem uzņemta Latvijā pirmā leļļu filma. Kopš tā laika Kinostudijas leļļu grupa izaugusi par filmu studiju „Animācijas Brigāde” un uzņemtas vairāk nekā 140 filmas, Latvijas leļļu animācija novērtēta gan Latvijā, gan pasaulē kā bērnu iemīļota izklaide, stabila tradīcija un augstvērtīgs „roku darbs”.

"Mēs visu mūžu darām darbu, kas mums liekas šausmīgi jauks – pieauguši vīri spēlējas ar lellēm un reizēm par to maksā algu," savu darbu raksturo Māris Putniņš.

Studijas vadītājs, producents un mākslinieks Māris Putniņš saka: „Šķiet, tikai pirms maza brīža mēs svinējām Latvijas leļļu kino 50 gadus. Taču ir pagājuši vēl pieci gadi, un jubilejas cipars atkal izskatās iespaidīgs. Neraugoties uz grūtajiem laikiem, studija ne brīdi nav pārtraukusi strādāt – piecu gadu laikā uzņemtas deviņas jaunas filmas, ražošanā ir vēl divas."

Uz kolēģa jautājumu, ar ko vēl gribētu nodarbties, Māris Putniņš atbild, ka cer uz pārsteigumiem.

"Nav tā, ka es gribētu lidot uz Mēnesi, kaut gan, ja man piedāvātu aizlidot uz turieni, droši vien, ka es nespētu atteikties. Kad nāk īpaši dzīves piedāvājumi, tad mans iekšējais suns saka, tu šito nedrīksti palaist garām, tas nekas, ka tev būs bailes un tas būs šausmīgi, bet tas jādara. Viss kas var vēl notikt," bilst Māris Putniņš.

Bet vērtējot savus daudzos talantus un izpausmes veidus, Māris Putniņš atzīst, ka kvantitatīvi dominē mākslinieka darbs, jo to nākas daudz darīt un arī pieprot.

"Ļoti mīļa man ir rakstīšana, bet nupat ir seši romāni  bērniem, laikam septītais nebūs. Rakstīt romānus bērniem ir tāda bauda. It īpaši pirmo, kad ģimene stāvēja printera un gaidīja nākamo nodaļu, lai lasītu mazajam bērnam priekšā. Tas bija burvīgi," atminas Māris Putniņš.