Šis stāsts skan "Kautkaili". Ar šīs dziesmas motīvu Monopols uzsāk sarunu ar mūziķi, kas iet ceļu, kuru viegli pamanīt, jo atšķiras laikā, kad mūzika griežas straujā karuselī. Dziedātāja, komponiste, grupas "Kautkaili" soliste Kristīne Pāže.

"Es esmu tādā labā sajūta ar sevi, ka tas viss tā ir rezultējies," raksturojot savu balsi un tās skanējumu, atzīst Kristīne Pāže un arī neslēpj, ka arī smagi posmi viņas dzīvē.

Viņa piekrīt, ka ir atradusi savu ceļu dzīvē un tā ir laba sajūta.

"Tā ir ļoti laba sajūta. Tas nomierina. Bet nu ir iets diezgan lielai ellei cauri, lai nonāktu līdz šim pareizajam stāvoklim un sajūtai, ka tu beidzot noticis pats savam stāstam un tu jūties labi ar to, saskaņā," atzīst Kristīne Pāže.

"Tādai garīgai ellei. Tas tāds garāks stāsts par to, kā es esmu jutusies un šad tad vēl neregulāri jūtos par sevi. Es esmu nepārliecināta bijusi, jā, es esmu bijusi diezgan lielā depresijā. Ir bijušas vielas, kas man ir palīdzējušas vēl vairāk nosēdināt sevi lejā. Nu, es esmu smēķējusi diezgan daudz gadus," tagad jau viegli atklāj Kristīne Pāže, kura arī ar savu stāstu dalās.

"Manuprāt, tas ir būtiski zināt, ja es drīkstu atklāt šo vārdu ēterā, nu, par marihuānu, teiksim. Man liekas, ir svarīgi cilvēkiem zināt, ka tas nav tikai hi-hi, ha-ha un kaut kas, kas tevi paceļ un iepriecina, un padara tavu ikdienu košāku. Tas var tevi arī sagraut. Un es no tiem piemēriem, ar kuru tas notika. Un es ilgi nesapratu, kur tad ir problēma.

Tā bija viena no problēmām, ar kuru es tiku galā. Terapija un kaut kādas bērnības traumas, vienvārdsakot, es izārstēju sevi. Un tad man piedzima dēls pēc pusgada, kas man likās ļoti skaisti, kā tāda Dieva dāvana atnāc pie manis."

Protams, svarīgs ir arī tuva cilvēka atbalsts.

"Līdzās gājējs arī ir ļoti būtisks cilvēks manā dzīvē. Didzis," turpina Kristīne Pāže. "Didzis ir labākais manas dzīves notikums, es domāju. Mēs satikāmies ļoti neparastos apstākļos, es domāju mēs citādāk, iespējams, nesatiktos. Viņš ir mans garīgais skolotājs bijis daudzus gadus, un tad es no mācekļa pārtapu par kaut kādā mērā par viņa garīgo skolotāju. Mums tās lomas mainās un mēs arī esam diezgan labi saauguši. Arī viņš ir daudz gan cietis, gan laimējas no šīm attiecībām. Paldies viņam, ka viņš ir mani izturējis tajos tumšajos periodos, jo tas ir bijis grūti un, ja kādu brīdi viņš varēja man palīdzēt, tad tie zemākie punkti bija tādi, ka viņš teica - hei, nu es tev vairs nevaru palīdzēt, tev ir jāmeklē, nezinu, speciālists. Es vērsos arī pie Dieva, es neesmu ļoti dievticīgs cilvēks, bet tas bija tik zemu, ka es tiešām, nu, caur to lūgšanu es atradu, iespējams, izeju."

 

Kristīne apguvusi ģitārspēli, kā arī mācījusies Kopenhāgenas biznesa akadēmijā un apguvusi multimediju dizaina sfēru. Šajā jomā arī kādu laiku darbojusies.

Kristīnes  muzikālās gaitas sākušās, piedaloties dažādos vokālistu konkursos un mūzikas TV šovos. Iespējams, ka daudzi Kristīni pirmo reizi iepazina kā Kiki šovā “Okartes skatuve”. Kādam citam Kristīne palikusi atmiņā ar dziesmu “Zemes stunda”, kas tapa kopā ar Ansi un kļuva par hitu Latvijā un ieguva arī Autortiesību bezgalības balvu.

Karjeras laikā Kristīne sadarbojusies ar daudziem citiem iemīļotiem pašmāju māksliniekiem - Aiju Andrejevu, Agnesi Rakovsku, Jāni Šipkēvicu, grupu “Laika suns” un citiem.

Jau vairākus gadus Kristīne savā muzikālajā lidojumā apvienojusies ar grupu “Kautkaili”, kas pavisam nesen izdevusi savu debijas albumu “Personas kods”. Kādu laiku Kristīne ir daļa arī no muzikālā trio “P.S. PMS”, vienojoties mūzikā ar Eviju Vēberi un Elīnu Silovu.

Neizmērojami sirsnīga, talantīga un skaista - tā par Kristīni izsakās draugi.