Izbraucis visu Latviju, šķiet, apceļojis zemeslodi – par to, kā un kur mūsu zemē atrastais kods atrodams palašajā pasaulē šovakar saruna Monopolā ar mūziķi, AKKA LAA padomes priekšsēdētāju, Latvijas Radio 5 programmas direktoru un dēkaini Kārli Kazāku.

Mūziķis un dziesminieks Kārlis Kazāks nāk no Jelgavas, un jau tur - Jelgavas 4. vidusskolā - sācis muzikālās gaitas, skolas pūtēju orķestrī spēlējot trompeti. Vēlāk Kārļa mācības turpinājušās Rīgas Amatniecības vidusskolā, kur viņš apguvis mēbeļu galdnieka profesiju, visbeidzot Rīgas Tehniskajā universitātē ieguvis maģistra grādu produktu dizainā.

Bet plašākai sabiedrībai Kārlis Kazāks pazīstams ar muzikālajām gaitām, un Kārļa debija mūzikā notikusi 1995. gadā grupas “Dull Doll” sastāvā. Piecus gadus vēlāk Kārlis dibinājis grupu “Oceanfall”, bet 2008. gadā izdevis savu pirmo solo albumu “Uz manām plaukstām”, kas izpelnījies Latvijas mūzikas ierakstu gada balvu.

Šobrīd Kārlis izdevis jau deviņus solo albumus, un interesanti, ka visus paša izdotos albumus, kas realizēti disku formātā, Kārlis nodevis klausītājiem bez atlīdzības vai kā dāvanu albumu atvēršanas koncertu klausītājiem.

Kā mūziķis viņš darbojies arī fondā “Viegli”, radījis mūziku Latvijas Nacionālā teātra izrādēm “Cilvēks Karamazovs”, “Jaunā ārsta piezīmes”, Latvijas Leļļu teātra izrādei “Emīls un Berlīnes zēni”, kā arī Dirty Deal Teatro izrādei “Pielipīgie vārdi”. Tāpat veidojis muzikālo noformējumu televīzijas raidījumiem “Dzirdi balsis ar Kārli Kazāku” un “Ralfs gatavo”, kā arī Latvijas Nacionālā teātra izrāžu ciklam “Īstie Jāņi”, “Īstie Ziemassvētki”, “Īstais teātris”, “Īstā bērnība” un citiem.

Šī gada 8. novembrī klajā nācis Kārļa Kazāka un Kristapa Krievkalna kormūzikas oriģinālcikla “Krastā saviļņots” digitālais albums, un tas tapis sadarbībā ar Saulkrastu kori “Anima”.

Vēl kopš 2012. gada Kārlis organizējis muzikālus koncertceļojumus ar velosipēdiem “Velomūzika”, mainot koncertus pret naktsmājām. Projekta ietvaros ar velosipēdiem pa Latviju pieveikti aptuveni 5000 kilometru un sniegti vismaz 80 koncerti. Izjustie piedzīvojumi apkopoti šoruden izdotā grāmatā “Sākums mūs atrod pats”.

Bet 2021. gada 15. novembrī Kārlis Kazāks ienāk Latvijas Radio mājā kā Latvijas Radio 5 - Pieci.lv programmu direktors.