Šis gads iezīmēs vairākus nozīmīgus notikumus mūziķa Dona muzikālajā karjerā - viņš turpina darbu pie gaidāmā albuma, kā arī izziņojis stadiona koncertu, kas notiks 17.augustā.

"Laiks mani ir atvedis no sapņa par pirmo dziesmu līdz koncertam stadionā, tieši tāpēc šis būs mana gaidāmā albuma, kā arī stadiona koncerta nosaukums," viņš stāsta.

Dons ir viens no pieredzējušākajiem un klausītāju iemīļotākajiem mūsdienu māksliniekiem Latvijā. Mūziķis ir izdevis astoņus soloalbumus un viņa kontā ir daudzas muzikālās godalgas, to starpā "Zelta Mikrofona 2023" balvas kategorijās "Gada dziesma" un "Gada radio hits".

Bet tikko aizvadītajā Latvijas Radio 2 aptaujā "Muzikālā banka 2023" gada vērtīgākās popa un roka dziesmas titulu tikai skatītāju triecienīsziņu balsojumā ieguva Dons ar dziesmu "Lauzto šķēpu karaļvalsts".

Jautāts, kā juties, kad uzzinājis par uzvaru, Dons atbild, ka bijis jau diezgan noguris pēc garās un pat nācis miegs.

"Laikam vecums nāk virsū, kad tas miegs..., tās ballītes paliek arvien mazāk un gribas pēc iespējas vairāk iziet, tāpēc arī tās ballītes izpaliek šajā periodā. Es nezinu, varbūt pēc stadiona es dziedāšu citu dziesmu," bilst Dons.

Šādas mūziķu tikšanās kā "Muzikālā banka", kad visi sanāk kopā, ko tas dod un arī paņem?

"Jā, tā ir kā tāda klasesbiedru satikšanās skolas salidojumā, mums šis salidojums ir "Muzikālā banka" vai kādreiz "Zelta mikrofons". Tur satiekas un kādreiz dzimst kāda ideja," atzīst Dons.

"Piemēram, pēc vienas "Muzikālās bankas", tad es vēl braucu naktīs mājās, jo man patika, ka paiet šovs, tu iekāp mašīnā un brauc mājās. Skanēja Braiena Adamsa, Stinga un Roda Stjuarta dziesma no filmas "Trīs musketieri". Es iedomājos, kur mums ir trīs musketieru dziesma Latvijā, mums ir "Vella kalpi". Jā, labi. Bet šodien? Tad nākamā dienā es zvanīju Intaram [Busulim], Intars tā kā atzvanīja man, vēlāk es piezvanīju Renāram [Kauperam]..."

Vairākus gadus Dons ir dzīvojis ārpus Latvijas, arī tagad reizēm dodas strādāt kopā ar kolēģiem no citām valstīm, bet domas par dzīvi citā valstī viņam nav.

"Absolūti nē. Te ir manas mājas. Lai arī kur tu dzīvotu, Latvija... Vismaz lielākā daļa, vismaz pusgads ir jāpavada savās mājās. Var klejot riņķī un braukāt, tas jau ir forši. To visu vajag darīt. Es domāju, ka tā mājas sajūta nebūs iegūstama nekur citur," uzskata Dons. "Skatījos dažas dienas atpakaļ "vipiņu" Latvijas TV, tur bija no Zviedrijas atbraucis atpakaļ cilvēks un teica tieši to pašu: "Es nesajutos kā mājās." Nav tās mājas sajūtas. Tu piederi Latvijai, tās ir tavas mājas."