Jānis Stībelis ir dziedātājs, dziesmu autors un producents. Viņš izdevis desmit studijas albumus, ir vairākkārtējs Latvijas Mūzikas Ierakstu gada balvas laureāts. Piedalījies un uzvarējis vairākos starptautiskos mūzikas konkursos, aktīvi koncertē Latvijā un ārvalstīs. Septembrī Jānis prezentēja savu jaunāko veikumu - studijas albumu „Smaidot”.

Pats Jānis saka: „Ja mūsu dzīve, tēlaini izsakoties, ir kā ceļojums, es gribu šo ceļojumu pavadīt smaidot. Pārfrāzējot un citējot leģendāro Čārlija Čaplina „Smile”: „Ja tu smaidi caur savām bailēm un bēdām, varbūt rīt caur mākoņiem tev uzspīdēs saule.” Mana šī brīža filozofija - skatīties uz pasauli smaidot! Mīlam šo pasauli, mīlam šo dzīvi, smaidām un pasakām paldies Dievam par katru dienu, ko viņš mums dod!”

Ko tu optimistam padarīsi…

"Man tas lielais glābējs tiešām ir mūzika, dažreiz ir bijis tā, ka man mūzika bezmaz vai izglābj dzīvību," sarunā atklāj Jānis Stībelis un izstāsta stāstu par to, ka pēc kāda Jāņu koncerta no Siguldas devies pie draugiem uz Vecpiebalgu svinēt kopā ar draugiem.

"No Siguldas nav pārāk tālu, bet tie trīs [naktī] un tu esi spēlējis to balli, un kaut kāda jau trešā diena iet, un es braucu, un es vienu mirkli, kad acis atveru vaļā, johaidī, mašīna jau ne grāvī gluži, bet jau nost no asfaltētās daļas. Domāju, kaut kas jādara, jāpapliķē pa vaigiem. Ieslēdzu radio un tur skan Freža [un Ufo], Fredis bija uztaisījis ar saviem skatuves kolēģiem ārkārtīgi smieklīgu ”2 Old Babies” Jāņu šovu. (..) Tur bija vienkārši ķēmošanās, un tanī mirklī tā man pacēla garastāvokli,  es vienkārši smejos pilnā balsī, un viss miegs bija kā roku noņemts. Es arī esmu pēc Fredim paspiedis roku un teicis: paldies, tu mani izglābi dzīvību laikam. Kas to zina, varbūt būtu kādā grāvī ieskrējis."

Ja īstenotu kolēģa ieteikumu veidot savu podkāstu, Jānis Stībelis izvēlētos populāro mūziku.

"Lai runātu par kaut ko, tev jābūt daudzmaz tomēr tai tēmā kompetentam, un es varbūt varētu runāt par tām lietām, kurām es esmu pats gājis cauri un studējis," bilst Jānis Stībelis. "Kaut kāda mūzikas vēsture varbūt, populārās mūzikas vēsture, ne akadēmiskās. Un kompozīcija varbūt, atkal ne akadēmiskā, bet populārās mūzikas kompozīcija. Tādas lietas, kuras droši vien neinteresē daudzus cilvēkus."

Jāņa Stībeļa izglītība ir kordiriģents, bet pats atzīst, ka līdz diriģēšanas virsotnēm nav pacēlies, jo tam jābūt ir sirds aicinājumam. 

"Man patīk, bet man nav tā fanātiskā skatiena, kas ir mūsu diriģentiem, ka redzu, ka viņi "deg"," atzīst Jānis Stībelis.