Pirmā saskarsme ar medicīnu tuvplānā Jānim Medniekam bija psihiatriskajā slimnīcā Velsā, kur viņš strādāja kā brīvprātīgais. Šī iespēja bijusi viens no sākotnējiem dzinuļiem, kādēļ vēlāk studējis medicīnu. Pēc vidusskolas gan tika apsvērta doma studēt datorzinātnes, tomēr izvēle krita par labu medicīnai. Smadzeņu pētniecībā ir apvienota gan medicīniskā puse, gan tehniskā puse, jo mūsdienās dati par smadzenēm tiek iegūti izmantojot dažādas modernās tehnoloģijas.

Pērnā gada septembrī norisinājās nozīmīgākais gada notikums veselības nozarē – „Gada balvas medicīnā 2019” svinīgā ceremonija, ko desmito gadu rīko Latvijas Ārstu biedrība. Balvu “Gada ārsts speciālists” saņēma Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas un Klīnikas “Diamed” neirologs Jānis Mednieks, ko kolēģi un pacienti raksturo kā ļoti apdāvinātu un gudru, kā arī mūsdienīgu un inovatīvu ārstu. Pats neirologs saka, ka cilvēks un dzīve ir trausla, tāpēc ir jānovērtē katra diena, kas mums ir dota.

"Es gribētu teikt, ka vajag dzīvē izmantot katru situāciju, uz to paskatīties no dažādām pusēm. Ja mēs sakām, ka šobrīd ir krīze, tad ir tāda krīzes teorija un risinājums, kas saka, ka no krīzes mēs neiziesim tajā pašā līmenī, kādi mēs bijām pirms tam. Mēs būsim vai nu pacēlušies augstāk, kaut ko apzinājušies, vai nu mēs būsim arī kaut kur regresējuši," vērtē Jānis Mednieks.

"Mans novēlējums būtu krīzē vai kādos satricinājumos vienmēr ieraudzīt iespēju mainīt attieksmi, iespēju mainīt savu redzējumu un saprast to arī, kas dzīvē ir būtisks."

Jānis Mednieks ir ārsts-neirologs, interesējas par neirozi, zinātni un strādā pie dažādu neirožu stimulācijas metožu ieviešanas Latvijā. Viņš ir ļoti erudīts, apdāvināts un gudrs, kā arī mūsdienīgs un inovatīvas speciālists, kas daudz zina par savu specialitāti un ikdienas papildina savas zināšanas. 

Viņam nav svešas arī citas jomas, piemēram, mūzika, literatūra, dabas un eksaktās zinātnes. Brīvajā laikā ceļo un kāpj klintīs. Viņu ļoti piesaista Francijas kultūra, valoda, kā arī veids, kādā francūži iesaistās sociāli svarīgu jautājumu risināšanā.