Ja gribi ko pirkt ārzemēs, vari to darīt arī latviski, bet, ja gribi ko pārdot, mācies tās valsts valodu un parašas vai atrodi kurš to prot. Šis ir tikai viens no biznesa padomiem, kas mūsu šī vakara viesim gadiem ejot sakrājušies daudz un dažādi. Šovakar Monopolā elektronikas un IT jomu uzņēmējs Normunds Bergs.

"Patiesībā mācīties ir ļoti sāpīgi un nepatīkami, un cilvēks to negrib darīt. Cilvēkam kopumā  mācīties nozīmē pārvarēt sevi un tas nav diez ko patīkami, bet tas ir ārkārtīgi nepieciešami. Tev ir  nepārtraukti sevi jālauž, jāmācās jauni vārdiņi, jāmācās jauni koncepti. Tā tas ir, tikai tādā veidā tu attīsties, vai tas ir IT, vai tā ir grāmatu lasīšana vai kaut kā cita darīšana.

Mēs esam paaudze, kura cilvēces vēsturē, es nebaidos šī vārda, ir izbaudījusi visātrākās un vismilzīgākās izmaiņas tieši tehnoloģiju dēļ, vērtē Normunds Bergs.

Šobrīd ir sajūta, ka cilvēces zināšanas uzkrājas eksponenciāli, un patiesībā tik labi un tik gudri, un tik pārticīgi ar tik maz kariem mēs neesam nekad iepriekš dzīvojuši.

Bet vērtējot šo laiku un IT jomas attīstību, viņš norāda, ka "noteikti vienai daļai iet ļoti labi, ja ir runa par dažādiem sadarbības rīkiem, interneta piegādātājiem, web kameru un mikrofonu ražotājiem. Noteikti ir biznesi, programmētāji, kam iet pavisam bēdīgi. Ja tu esi projektu rakstītājs vai IT sistēmu izstrādātājs, piemēram, restorāniem, tu kopā ar visiem esi aizsūtīts dīkstāvē. Velns slēpjas detaļās.

Bet kopumā taisnība, IT šobrīd un telekomunikācijas ir tā visnotaļ redzamā saite, kas savieno cilvēkus, kas citādi ir spiesti sēdēt katrs savā mājā un distancēties".

"Šobrīd IT, tāpat kā piegādes servisi un saldētas pārtikas ražotāji ir tie, kuriem bizness iet labi," tā Bergs. Bet par sabiedrību kopumā viņš atzīst, ka "neko daudz gudrāku kā distancēties un izolēties, kamēr zinātne neatradīs zāles, mēs neizdomāsim".