Traumatologs, ortopēds Jānis Viļums ir ārsts ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi traumatoloģijā, ortopēdijā un sporta traumatoloģijā. Tāpat arī visus šos gadus oficiālais Latvijas Olimpiskās vienības ārsts - ļoti daudzi no mūsu olimpiešiem ir viņa ārstēti un pēc tam lieliski startējuši. Dakteris Viļums ir arī viens no retajiem ārstiem Latvijā, kas taisa gūžu atroskopijas.

Brīvajā laikā Jāņa sirdslieta un aizraušanās ir alpīnisms. Viņš ir starp tiem dažiem Latvijas alpīnistiem, kuri regulāri kāpj lielajos kalnos un kuriem ir tā maģiskā kalnu garša un milzīgā brīvības sajūta, kas nāk līdz ar to. Viens no Jāņa mērķiem ir sasniegt visu kontinentu augstākos vulkānus un pirms dažām dienām viņš atgriezies no Meksikas, kur veiksmīgi sasniegta kārtējā - viena no pasaules augstāko vulkānu virsotnēm.

Vulkānu programma ietver septiņus vulkānus.

"Es esmu bijis Eiropas augstākajā vulkānā, kas Elbrusa, tad Āfrika ir Kilimandžaro. Ir tagad Meksikā uzkāpts - Piko de Orizaba. Vēl bija mēģinājums kāpt arī Dienvidamerikas augstākajā vulkānā, kas ir Ojo de Salado pagājušā gadā. Bet tur, kāpjot no Argentīnas puses, bija ļoti liels "nelaiks", uznāca vētra un mums nesanāca. Bet tas man plānā ir. Plus vēl es esmu uzkāpis arī Āzijas augstākajā vulkānā, kas nav Nepālā vai Pakistānā, bet Irānā Damavands," stāsta Jānis Viļums.

Problēma varētu būt uzkāpt vulkānā Antarktīdā, jo loģistika un nokļūšana tur sarežģīta un dārga.

"Bet es par to domāju, pamazām ievācu informāciju. Jā, pasākums dārgs, bet domāju, ka laicīgi to plānojot un gatavojoties, es nesaku nē. Domāju, ka kaut kad to realizēšu, vērtē Jānis Viļums.