Starp Melnās klints tuksneša un Baltijas jūras smiltīm savas mājas viņš atradis Cēsīs. Dzīvojot šeit, bet redzot laiku visā pasaulē, mūsu šī vakara viesis ienes svaigu dvesmu Latvijas mākslas pasaulē. Pasaules latviešu mākslas centra direktors Kārlis Kanderovskis.

Savs liktenis ir ne vien cilvēkam, bet arī mākslas darbam. Tas var visu mūžu vērot kādas ģimenes dzīvi viesistabā, bet var arī ceļojot pāri okeāniem. 

Jau vairākus gadus Cēsīs atrodas Pasaules latviešu mākslas centrs, tā vadītājs ir Kārlis Kanderovskis. Viņš ir studējis politikas zinātni un mākslu Čikāgas universitātē, uzrakstījis disertāciju par politisko karikatūru ietekmi uz Ņujorkas 19. gadsimta mašīnpolitiku. Viņš ir strādājis mākslas galerijās Čikāgā, Ņujorkā un Losandželosā. Viņa interešu lokā ir interaktīvā tēlniecība, audio, cilpošana, urbānisms un tintes zīmēšana. 

Kārlis bilst: "Cēsīs es jūtos brīvāk, te viss ir kaut kā pareizāk."

Bet par savu izvēli zīmēt tieši ar tintes spalvu viņš atklāj, ka tā ir meditācija un izaicinājums vienlaicīgi.

"Nevar izdzēst kļūdas. Pēdējā laikā nedaudz eksperimentēju ar planšeti, bet vienmēr atgriežos pie tās primitīvās, bīstamās tintes nodarbības. Kaut kā tas ir tik vienkārši, bet tajā pašā laikā tik grūti. Ja ir kāda kļūda, vienkārši jāsāk no jauna. Tā ir meditācija un tas ir liels prieks, bet arī liels izaicinājums. Tā ir arī laba mācība, ka ir jābūt gatavam sākt no jauna un vienkārši aizmirst to zīmējumu," atzīst Kārlis.