Ātrās palīdzības signāls liek padot ceļu steidzīgajiem, kas varbūt tieši tobrīd glābj cilvēka dzīvību. Šī vakara saruna Monopolā par tiem, kuriem šī profesija ir arī viņu misija, - pirmās palīdzības ārsts, Latvijas Ārstu biedrības viceprezidents Roberts Fūrmanis.

Anesteziologs, reanimatologs, Latvijas Ārstu biedrības viceprezidents, Neatliekamās medicīniskās palīdzības speciālās brigādes ārsts - šīs ir dažas no funkcijām, ko veic Roberts Fūrmanis.

Interese par medicīnu Robertam sakņojas ģimenē, un liela daļa viņa dzimtas pārstāvju arī bijuši uzticīgi šai nozarei dažādos veidos. Roberts ir arī viesdocētājs Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžā, tāpat viņš aktīvi komunicē sociālajos medijos, daloties pieredzē un aicinot sabiedrību saudzēt savu veselību.

Jau 2013. gada nogalē Roberts attīstījis ideju par kustību, kas nodrošinātu apmācības cilvēku dzīvības glābšanā. Tā rezultātā tapusi biedrība, kas līdz pagājušā gada nogalei bijusi pazīstama kā “Latvijas Dzīvības Glābšanas Asociācija”, bet šobrīd pārtapusi par uzņēmumu “Glābsim.lv”.

Aizsniegt sabiedrību jautājumos par dzīvības glābšanu ar šādas interneta platformas starpniecību izrādījies veiksmīgs risinājums, jo cilvēku interese par apmācībām pieaug. Roberts pat izteicies, ka izglītot sabiedrību pirmās palīdzības sniegšanā - tā ir viņa atkarība, un vārda “lekcijas” vietā viņš labprātāk izmanto jēdzienu “stāvizrādes”, jo stāsta par reāliem gadījumiem cilvēku dzīvības glābšanā.

Kā ārsts Roberts ir piedalījies pasaules čempionāta posmos motokrosā un ir izveidojis mediķu komandu ar mobilo klīniku, kas piedalās dažādās sacensībās un, iespējams, nākotnē varētu darboties arī “Formula 1” sacensībās. Roberts atklāti runā par vecāku nolaidības dēļ mirušiem bērniem un nebaidās kritizēt politiskās norises veselības jautājumu kontekstā.

Līdzās medicīnai Roberta dzīvē klātesošs ir nopietns hobijs - viņš labprāt spēlē tenisu, ar to aizrāvusies arī Roberta sieva un dēli, un savus dēlus Roberts vēlas izaudzināt par īstiem vīriem.