Lai arī Lāčplēša diena aizvadīta, tomēr varoņi atgriežas atkal un atkal. Šoreiz tas ir pavisam mūsdienīgā, multimediālā stāsta veidā. Un katrs stāsts sākas no jauna, lai pārtaptu par iedvesmu tagadnes formā. Mūsu viesis projekta “Lāčplēsis. Varoņa atgriešanās” autors un producents Dmitrijs Ščegoļevs.

Par Dmitrija Šcegoļeva dzimto vietu uzskatāma tiklab Jēkabpils, kā Sanktpēterburga, un arī viņa profesionālā darbība izpaužas gan Rīgā, gan Bauskā, gan ārpus Latvijas robežām. Studējis socioloģu un sociālo antropoloģiju, mācījies arī fotografēšanu un filmu veidošanu, pašlaik studē vēsturi, un visas iegūtās zināšanas un prasmes licis lietā.

Meklējot pats savas saknes un saistību ar somugriem, Dmitrijs sācis pētīt Latvijas somugru tautu votus jeb Zemgales krieviņus un krieviņu jautājumu Latvijā pacēlis jaunā līmenī.

30. novembrī kopā ar domubiedriem no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas organizējis virtuālu Zemgales krieviņu saietu.

Ar tikpat lielu interesi Dmitrijs pievēršas arī vecticībnieku jautājumiem Latvijā. Dmitrijs īsteno dažādus kultūras, multimediju, jaunatnes un kopienu projektus biedrībā “Vizuālās kultūras klubs” un rada eksperimentālus 3D risinājumus multimediju aģentūrā “PARUS Studio”.

Pašlaik kā režisors veido animācijas projektu “Lāčplēsis. Varoņa atgriešanās”, kas drīzumā būs skatāms Digitālās mākslas centrā un teikas žanrā vēstīs par mūsu pašu varoņiem Latvijā vēsturē.