Centra "Miervidi" mājas lapā varam uzzināt, ka "psihoterapeits Māris Siliņš ir Latvijas psihoterapijas "vecā gvarde". Viņš, būdams ārsts, specializējās psihoterapijā un 90. gadu sākumā uzsāka darbu Latvijas Ģimenes centrā, kur par savu moto ierakstīja frāzi, kas vēl šodien precīzi apzīmē viņa nodarbošanos – „Palīdzēt cilvēkiem labāk saprast un pieņemt pašiem sevi un savas attiecības ar citiem”. Viņa darba pamatā ir milzīgi liela prakse un pieredze, ikdienā tiekoties ar cilvēkiem, kas gadu gaitā padarījusi viņu par zinošu, prasmīgu, intuitīvu sarunu biedru un palīgu daudziem klientiem."

Kāda no Māra atziņām ir "Esmu absolūti pārliecināts par vienu vērtību. Atteikšanās no augstprātības par to, ka tu kā cilvēciska būtne esi kaut kas īpašs, salīdzinot ar jebkuru koku, zvēru, skudru. Ka mēs esam daļa no tā visa, nekas cits mūs neatšķir, tikai iespēja reflektēt par to, ka esam daļa no tā visa."

Māris Siliņš nāk no ārstu ģimenes, bet savulaik mācījies arī teātra klasē Rīgas 64. vidusskolā. 

"Tur ir interesants stāsts, kā es nonācu teātra klasē. Es galīgi nebiju tāds paraugzēns. Jebkurā gadījumā, kad izšķīrās jautājums, vai es varētu palikt 64. vidusskolā, mani izsauca pie direktora un , man teica tā: "Labi, Siliņ, ja jūs gribat palikt, tad jums jāiet teātra klasē, jo tur nav zēnu." Mūsu klasē bija četri zēni beigās. Tā kā es īsti negribēju skolu mainīt, bet neteiktu, ka tanī brīdī biju absolūtā sajūsmā par to, bet domāju ok, ja tāda ir tā iespēja, labi, es viņu izmantošu," stāsta Māris Siliņš.

"Bet tas stāsts, es domāju, diezgan negaidīti, man pašam arī negaidīti, pagriezās, vai panesās tālāk ar to, ka diezgan īsi pēc tam, kad es iesāku mācīties teātra klasē, mums pasniedzēji tolaik bija Vera Gribača un daļēji tā bija viņas ideja, bet arī meitene, ar ko es tolaik satikos, to ideju atbalstīja, un es aizgāju uz Tautas kinoaktieru studiju. Tur jau bija ļoti nopietns konkurss, turpina Māris Siliņš. "(..) Tāda veida izglītību, kā es ieguvu toreiz tur, ka tā ir izglītība, kas man manā dzīvē un arī manā pašreizējā profesija ir devusi vairāk nekā medicīnas studējas."

Bet Latvijas Radio klausītāji savulaik Māri Siliņu pazina kā dakteri Māri populārajā jauniešu raidījumā "Dzirkstele". Sarunā viņš atzīst, ka savulaik Radio juties kā otrās mājās.

"Tas bija ļoti interesants laiks. Jebkurā gadījumā es esmu tiešām vispirmām kārtām pateicīgs, ka man vienkārši ir iznācis būt tādā laikā, kad tik daudz kas notiek. Es varu pilnīgi parakstīties zem Čaklā dzejas vārdiem par to, ka "es esmu bagāts, man pieder viss, kas ir ar mani noticis". "Dzirkstele" ir noteikti tajā skaitā ļoti nozīmīgs laiks, jo ir runa par veselu tādu diezgan garu laika posmu, kas arī diezgan daudz tālāk ievirzīja vai iespaidoja manu profesionālo dzīvi," atzīst Māris Siliņš.