10. oktobrī Rīgā, VEF kultūras pilī notika pirmizrāde jaunam mūziklam „Zum zum”. Tā izveidē apvienojušies divi talantīgi jaunie komponisti – Nīderlandē dzīvojošā Laura Polence un Raimonds Petrauskis. Latīņu un svinga ritmi, franču šansons, hip hops, džezs un kora mūzika mazliet neierastākā skanējumā.

"Kamēr latvieši dzied un tic sapņiem, Latvija būs mūžam dzīva. Kormūzika mūs savieno," gandarīts par mūzika pirmizrādē piedzīvoto ir Raimonds Petrauskis. Viņš arī atklāj, ka mūziklā "Zum, zum" stāsts ir par kori, bet tikai šoreiz stāstu arī izdejo, ne tikai izdzied.

Stāsts ir par kori "Alveare", kas latviski nozīmē bišu strops, bet "zum, zum" iedziedāšanās frāze un arī veids, kā koristi savstarpēji komunicē, jo koris ir kā čaklas bites, kas kopā spēj daudz.

""Zum" tā ir skaņa, kas dzīvo, "zum" ir impulss. Un arī korī viss sākas ar ieelpu. Mēs mēģinājām šos aspektus noķert," atklāj Raimonds Petrauskis.

Raimonds Petrauskis ir cieši sadarbojies ar komponistiem Zigmaru Liepiņu, Raimondu Paulu un citiem, veidojot aranžijas mūzikai un kā pianists piedalījies viņu mūziklos un uzvedumos. Daudz darbojies teātros kā muzikālo uzvedumu vadītājs. Ar brāli, saksofonistu Oskaru Petrauski un mūziķi Rihardu Zaļupi izveidojis apvienību „Xylem Trio”. Raimonda daiļrade ir ļoti saistīta ar džeza mūziku, jo ikdienā viņš ir Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas Džeza un populārās mūzikas nodaļas vadītājs. Ieguvis Lielo Mūzikas balvu, sadarbībā ar Latvijas Radio kori un diriģentu Sigvardu Kļavu par koncertu „Zemgales gredzens”.