„Man nenormāli patīk bāzt sev galvā puķes un citus zaļumus.” Šādu vizuālo portretu izvēlas arī Monopols, iepazīstot savu viešņu, sievišķīgu, dabisku un nedaudz pašironisku. Rakstniece Daina Tabūna.

Daina Tabūna absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmiju Teātra, kino un TV dramaturģijas specialitātē. Strādājusi par tekstu redaktori un sabiedrisko attiecību speciālisti Latvijas Nacionālā operā un baletā, "Dirty Deal Teatro", Rakstniecības un mūzikas muzejā un Latvijas Dejas informācijas centrā, darbojusies dejas festivāla "Laiks dejot" un Dejas balvas komandās.

Jau kopš 2000. gada Daina publicē prozu un publicistiku preses izdevumos “Luna”, “Karogs”, “Kultūras Forums”, “Kultūras Diena”, “Latvju Teksti”, kā arī portālā “Satori”.

Pirms 10 gadiem klajā nāca Dainas debijas stāstu krājums "Pirmā reize", kas nominēts Latvijas Literatūras gada balvai kategorijā "Labākā debija". Taču pirms doviem gadiem iznākusi pirmā Dainas prozas grāmata bērniem "Lasis Stasis un Atlasijas okeāns", un aizvadītā gada nogalē - arī pirmais romāns "Raganas", par ko Daina pavisam nesen nominēta Eiropas Savienības balvai literatūrā.

Par savu darbību Daina saņēmusi arī  festivāla "Prozas lasījumi" balvu, viņas stāsti tulkoti angļu, lietuviešu, slovēņu, vācu un citās valodās.

Par Dainas Tabūnas jaunāko romānu "Raganas" saruna arī raidījumā Augstāk par zemi.