„Jau trīs gadu vecumā izjutu sevī klejotāja instinktu, vēlmi doties nezināmajā. Un, tikko pabeidzis Tukuma Raiņa vidusskolu, daudz nekavējos. Pa galvu, pa kaklu metos tai lielajā piedzīvojumā, ko sauc par dzīvi,” tā savas pirmās atmiņas risina rakstnieks Guntis Tālers, īstajā vārdā Guntis Zariņš. Viņš dzīvo un strādā Tukumā, savulaik studējis tiesību zinātnes, bet rakstītprasmi attīstījis žurnālista darbā un „Literārās akadēmijas” prozas meistarklasēs. Plašākam lasītāju lokam pazīstams kopš 2022.gada ar romāniem spriedzes, šausmu un detektīvu žanrā. Nesen klajā laista viņa sestā grāmata „Sestdienas kungs”.

Mazliet ieintriģējot, Guntis Tālers atklāj, kā sākas viņa jaunākais romāns, kā arī bilst, ka šim darba viņu iedvesmojuši Konstantīna Raudives pētījumi par balsīm tukšumā jeb kā tagad to dēvē par elektriniskās balss fenomenu.

Guntis Tālers ir arī Tukuma literātu apvienības biedrs. Tā ir vecāka literātu apvienība Latvijā, kas bez pārtraukuma darbojas jau 60 gadus.

"Mums ir dažādas interesantas lietas, ar ko mēs izceļamies. Pirmkārt, ar to, ka mums ir ļoti cieša saistība ar kriminālo pasauli. Dibināja mūs policists, policijas izmeklētājs, viņš bija arī pirmais mūsu vadītājs. Mums vēl ir bijuši gan policisti, gan izmeklētāji. Bija arī vienas apvienības jubilejas svinības, kuras noturējām policijas pagalmā. Tad vēl nebiju apvienībā iestājies, par do dzirdu leģendārus nostāstus. Tagad mēs atrodamies bijušajās prokuratūras telpās. Vienmēr starp mums ir bijis, ja ne policists vai izmeklētājs, tad kāds kriminālromānu vai detektīvromānu autors," atklāj Guntis Tālers.

Šobrīd apvienībā aktīvi darbojas 18 dalībnieki, septiņi no tiem ir arī Latvijas rakstnieku savienības biedri.