Šovakar Monopols dodas uz motociklu pansionātu. Precīzāk iepazīstamies ar tā saimnieku - tehniskās vēstures uz diviem ratiem īpašnieku - restauratoru un retro motociklu kolekcionāru Armandu Ābeli.

"Man pirmām kārtām motocikls ir mākslas darbs. Ja mēs skatāmies tiešām uz tehniku, kas ir radīta simts gadu atpakaļ vai 70 gadu atpakaļ, ka tu viņā ieskaties tā dziļāk, tu saproti, ka pie katras detaļas ir ļoti, ļoti piestrādāts. Tā ir tāda amatniecības augstākā pilotāža, atzīst Armands Ābele. "Ja mēs skatāmies mūsdienu tehniku, tad tas ir tāds masu produkts, biznesa formāts, kurā cilvēkiem ir iespēja jebkuram braukt ar moci un traukties lielā ātrumā. Bet

tā laika mocīši, viņi tomēr prasa ļoti lielu uzmanību. Viņi prasa korektu apiešanos. Visu laiku viņš ir jādzird, viņš ir jāsajūt. Ja viņam kaut kas ir vainas, tu nedrīksti vienkārši teikt: nu, rīt es salabošu, pēc tam, izbraukšu nākošreiz un tad salabošu. Nē, nē, nē, viņš nekad tādas kļūdas nepieļauj. Uzreiz ir jāķeras klāt. Tāds pacients un dakteris, gandrīz vai tāds ir tas formāts. 

(..) Tas ir mākslas darbs, tā es arī to uztveru kā mākslas darbu. Tāpēc arī man ir šī kolekcija izveidota, lai parādītu, kā vispār Eiropā ir attīstījusies šī motociklu būvniecība, sākot ar to laiku, kad vienkārši bija ritenis un tad bija dzinējs, un tad kāds izdomāja to  dzinēju iespraust...

(..) sākot no tā laika un beidzot divdesmitie, trīsdesmitie gadi, kas ir man tāds mīļākais segments, kā tieši motobūve ir attīstījusies. Tālāk ir nedaudz padomju tehnika un tad tie jaunākie mocīši, tas jau ir tā vairāk ikdiena."

"Man patīk pašam visu salikt, saskrūvēt, saprast, ka viss ir taisni, smuki. Ja ir kaut kādas lietas, kas mazo detaļu nopucēšana, nopulēšana tā, lai var izlikt, parādīt, izvest ārā. Tā ir mana lieta," atklāj Armands Ābele. "Es esmu švakāks zināšanās ar visiem motoriem, aizdedzes regulēšanu un tam lietām, tur vajag arī sava veida izglītību pretī. Kopējā izpratne par tā laika kultūru, tehniku, par to, kam vajadzētu būt šajā moto pansionātā, tā ir manā galvā."

Tajā, kas nav paša stiprās puses restaurācijas procesā, palīdz draugi ar savām zināšanām un kompetencēm.

Inženieris, uzņēmējs, kā arī restaurators un kolekcionārs Armands Ābele studējis “Vadības sistēmas un automātiku” Rīgas Tehniskajā universitātē.

Savas karjeras sākumā Armands strādājis par projektu vadītāju, tomēr jau pēc kāda laika dzimusi ideja par savu uzņēmumu, kas pārtapa realitātē pirms teju 20 gadiem. Šobrīd Armands ir “SIA A.Ābeles projektēšanas birojs” vadītājs, un šodien uzņēmums var lepoties ar daudziem vērienīgiem projektiem.

2015. gadā Armands ieguva būvindustrijā augstāko novērtējumu un saņēma Būvindustrijas lielo balvu kategorijā Gada inženieris.

Liela Armanda dzīves sastāvdaļa ir retro motociklu kolekcionēšana, kurus pats arī restaurē. Viņa kolekcijā ir 30 dažādu spēkratu. Brīvajā laikā Armands labprāt izbrauc ar motociklu, kā arī pavada laiku dabā!