Kas meklē, tas pazūd! Ar šo viņa filmas moto uzrunājam arī šī vakara viesi Monopolā. Cilvēks no mazpilsētas, kuram likās, ka pašam nav nekādu ideju un tagad tajās var apmaldīties. Režisors un scenārists Uģis Olte.

Nesen iznākusi Uģa Oltes debijas spēlfilma "Upurga" - mitoloģisks trilleris savvaļā. Paralēli filmai tapa arī Gustava Terzena veidots seriāls - filma par filmu.

"Man ir īpašas attiecības ar filmu aizkadra materiāliem. Uzskatu, ka man līdz šim visvērtīgākā mācību pieredze par kino ir "Gredzenu pavēlnieka" bonusa diski, kur bija kaut kādas padsmit stundu garas "fīčas" par to, kā filmu taisa. Tās bija ļoti skrupulozas un ar augstu izšķirtspēju tajā procesā iedziļinājās.

Kopš tā laika man vienmēr ļoti patikusi filmas par filmu filmēšana, un es zināju, kad būs jāfilmē savējā, tad noteikti vajag to darīt, bet vajag arī uztaisīt pasaules dīvaināko," stāsta Uģis Olte. "Un mēs ar Gustavu Terzenu vienojāmies, ka viņš to darīs, jo viņš ir diplomēts žurnālists, bet mēs ar visu pārējo komandu vienojāmies, ka mēs neesam atvērti, ka viņam nestāstām lietas,

mēs no viņa mēģinām tikt vaļā un tādā veidā piešķilt kaut kādu uguni viņa meklējumiem, principā padarot viņu pašu par šīs pasaules jau iemītnieku, ne tikai apskatnieku."

Vienošanos visi respektēja un tā palīdzējusi nonākt pie interesanta rezultāta. Ir izveidotas 12 sērijas. 

"Stāsts par filmas tapšanu ir divreiz garāks nekā pati filma," atklāj Uģis Olte.

Runājot par pašu filmu "Upurga" un tās ceļu pie skatītājiem, Uģis Olte atzīst, ka filmai veicas ļoti jēdzīgi un bilst, ka bija gaidījis lielāku naidīguma procentu, bet tas ir galīgi tāds nenozīmīgs. 

Latviešu režisors un scenārists Uģis Olte sākotnēji nodarbojies ar mūziku, bijis bundzinieks rokgrupā “Ēnas”, tad darbojies žurnālistikas lauciņā. Doma par kino pasauli radusies krietni vēlāk.

Šobrīd Uģis jau ilgus gadus darbojas Vides filmu studijā, ir arī Klipu filmu darbnīcas studijas īpašnieks. Uģa radošajā kontā ir vairāki raidījumi - “Atslēgas”, “Adreses”, “Ziemeļu puse”, “Literatūre” un citi.

Uģis strādājis arī pie īsfilmām, kā arī veidojis daudz dokumentālo filmu - piemēram, šogad pirmizrāde bija viņa filmai “Kas tu esi Savvaļā?”, kā arī filmas “Dubultie svešinieki” un “Planēta dzintars”. Viņa filma “Atbrīvošanas diena” izpelnījusies lielu atzinību un ieguvusi četras Lielā Kristapa balvas 2017. gadā.