Velgas dzīvē ir bijuši vairāki nozīmīgi pagrieziena punkti, kas ietekmējuši viņas profesionālo attīstību un sekmējuši profesionālās piederības veidošanos. Jau kopš bērnudārza laikiem viņa vēlējusies kļūt par ārsti – gan tādēļ, lai palīdzētu citiem, gan arī tāpēc, ka šī profesija jau tad likusies interesanta.

Tagad Velga Sudraba ir medicīnas zinātņu doktore un Latvijas Ārstu biedrības sertificēta psihoterapeite un narkoloģe. Strādā psihoterapijā un narkoloģijā jau no 1993.gada, kad pabeigusi studijas tolaik Latvijas Medicīnas akadēmijā. Velga specializējās narkoloģijā un sāka strādāt  Minesotas programmas nodaļā, kur nostrādāja 20 gadus. Šobrīd viņa strādā gan privātpraksē ar individuāliem pacientiem un vada divas psihodinamiskās grupas, gan ir Rīgas Stradiņa universitātes docente. Viņa ir arī psihodinamiskās pieejas supervizore, daudzu zinātnisku publikāciju autore, vairāku monogrāfiju līdzautore un zinātniskā redaktore.

Velga ir īstena latgaliete, tāpēc, kā saka viņas vīrs, ir čakla, strādīga un aktīva. Ārpus darba vasarās viņai ļoti patīk strādāt dārzā, doties uz jūru, peldēties, nūjot. Rudeņos patīk sēņot, ziemās – slēpot.

Viena no Velgas atziņām skan: „Ja gaidīsi īsto brīdi, tu nekad neuzsāksi to, ko gribi. Tāpēc sāc tieši tagad!”

Noteikti jāpiemin, ka Velga ir kaislīga ceļotāja un viņa apveltīta ar lielisku humora izjūtu.