Skriet un domāt. Šādi Monopols piesaka orientēšanās sportu un reizē arī mūsu viešņu - Latvijas un vienu pasaules labākajām orientieristēm Sandru Grosbergu.

Sandra Grosberga šobrīd ir Latvijas orientēšanās sporta izlases līdere. Viņa studē Latvijas Sporta akadēmijā, kā arī ieguvusi bakalaura grādu komunikācijas zinātnē Latvijas Universitātē. 

"Mans mazais nepiepildītais sapnis ir strādāt par sporta žurnālisti. Vai es tiešām redzu, ka to darīšu, nevaru apgalvot. Tā arī ir profesija, kurā, iespējams, jāienāk ātrāk. Lai gan ticu tam, ja tu gribi, vari visu jebkurā vecumā. Šobrīd es sevi īsti tajā vairs neredzu," atklāj Sandra Grosberga.

Skolotājas mudināta pēc vidusskolas viņa izvēlējusies filoōģiju. Gribējusi mācīties ķīniešu valodu, bet nav ieklūvusi budžeta grupā, tāpēc gadu mācījuseise japāņu valodu.

"Sapratu, ka tas absolūti nav mans," atzīst Sandra Grosberga. "Man patika rakstīt, gan par sevi, gan citiem. Sapratu, ka jāiet mācīties komunikāciju zinātnes. Esmu žurnāliste pēc profesijas."

Karjeras sākumā Sandra ievērojamu laiku aizvadījusi kā sabiedrisko attiecību speciāliste Latvijas Kamaniņu sporta federācijā un Orientēšanās federācijā. Taču jau pāris gadus Sandra ir tirdzniecības pārstāve uzņēmumā “True Story LTD” un projektu vadītāja “BooxAI Technologies”.

Papildus pilnas slodzes darbam Sandra nes labākās latviešu orientieristes titulu. 

Savu pirmo lielo starptautisko panākumu - bronzu sprinta distancē - Sandra guvusi Eiropas junioru orientēšanās čempionātā Čehijā 2011. gadā. 2019. gadā pirmo reizi uzvarējusi prestižākajās daudzdienu sacensībās Baltijā "Kāpas", pēc tam šo panākumu atkārtojusi arī 2021. un 2022. gadā. Sporta karjeras laikā Sandra vairākkārt uzvarējusi Latvijas kausa kopvērtējumā, pēdējos gados uzvarējusi gandrīz visos Latvijas kausa izcīņas posmos un Latvijas čempionātos, kuros startējusi. Viņa arī labojusi Latvijas rekordus.

Pērn Sandra ieguvusi arī savas studiju vietas - Sporta akadēmijas - apbalvojumu kā gada labākā sportiste individuālajos sporta veidos.

Tomēr orientēšanās nav vienīgais sporta veids, ar ko Sandra nodarbojas, viņa guvusi panākumus arī vieglatlētikā. Viņa ir 2019. gada Latvijas čempione vieglatlētikas krosā, kā arī 2021. gada Latvijas čempionātā vieglatlētikā izcīnīja sudraba medaļu 5000 m distancē stadionā.