Dabas domino efekts. Saruna par ciemiņiem, kuri nedomā aiziet, - invazīviem viesi. Monopolā bioloģe, Valsts augu aizsardzības dienesta Kaitīgo organismu ierobežošanas darba grupas vadītāja Astra Garkāje.

Astra Garkāje ir bioloģe no Priekuļiem. Studējusi Latvijas Lauksaimniecības universitātē, un šobrīd viņas darba gaitas aizrit Valsts augu aizsardzības dienestā Augu karantīnas departamentā. Astra ir Kaitīgo organismu ierobežošanas darba grupas vadītāja. Publiskajā telpā viņa daudz stāstījusi par invazīvajām sugām, īpaši par latvāni kā visas Latvijas problēmu un tā ierobežošanas pasākumiem.

Vēl Astra dod priekšroku aktīvam dzīvesveidam, ir spēlējusi volejbolu, rīkojusi velobraucienus, piedalījusies “Drosmes skrējienā”, izveidojot pat darba kolēģu komandu, bet viņas pēdējā laika aizraušanās ir braucieni ar motociklu.

Astra labprāt ceļo un apmeklē vēl neredzētas vietas. Ar motociklu ir devusies ceļojumā uz Spāniju, bet Dienvidkorejā paviesojusies, lai Pasaules augu aizsardzības organizāciju sanāksmē pārstāvētu Eiropas un Vidusjūras augu aizsardzības organizāciju.