Visu noteiks māte daba, jo šeit cilvēkam nebūs teikšanas. Tā pirms došanās uz Dienvipolu teica latviete, kura pagājušā gada nogalē realizēja savu sapni un noskrēja maratonu Antarktīdā. Dubults prieks arī Monopolam, jo viņa uzstāda jaunu trases rekordu. Mums tortes saldā puse – parunāties ar maratonisti Eviju Reini.

Savam sapnim – maratonam Antarktīdā – Evija Reine gatavojusies 11 gadus, uz to virzoties soli pa solim. Tas pat ir grāmatas vērsts stāsts. Evija pati teikusi:  man vienmēr vajag ko tādu, ko ir grūti aizsniegt.

"Bet tas nav teikts tikai par Antarktīdu, bet par visu, ko dzīvē daru. Man ir tāda iekšēja sajūta, un Antarktīda bija viena no šīm lietām," atzīst Evija Reine.

Ja Evija kādreiz rakstītu grāmatu, pirmā rindkopa būtu par to, kā vispār uzzināja par maratonu, ka maratona skriešana ir fantastiska lieta, ar ko nodarboties.

"No idejas par maratonu līdz pašai skriešanai man pagāja deviņi gadi. Tad sekoja mans pirmais maratons un tad vēl 11 gadi līdz Antarktīdai. Šis nāk no agras bērnības," atklāj Evija Reine.

Lai nokļūtu Antarktīdā un skrietu tur maratonu, Evija divus gadus strādāja Norvēģijā, atlicinot, kur vien iespējams, jo tas ir pats dārgākais maratons pasaulē.

"Ja tā lieta mani interesē un es gribu tur nonākt, man ļoti patīk arī process.

Gatavojoties Antarktīdas braucienam, es gribētu teikt, ka ļoti izbaudīju procesu, arī tos divus gadus, kamēr es strādāju Norvēģijā, domājot diendienā par Antarktīdu. Man nebija tāda sajūta, kāpēc es to daru?" atzīst Evija Reine.

"Es strādāju klientu servisā un klienti man saka, priekš kam tev vajag. Viņi bija izdomājuši, man liekas, 200 dažādus variantus, ko es citu varēju darīt pa to naudu, bet nebraukt uz Antarktīdu. Viņi man bija izstāstījuši, kādos kūrortos es varētu atpūsties, un es tur pusgadu vai pat gadu varētu dzīvot. Man bija ļoti daudz variantu, mašīnas, ko viņi man piedāvāja. Viņi saka, tu vari izdarīt to un to. Es saku – nē, man ir Antarktīda un nemainu savu mērķi. Un attiecībā pret šo mērķi, protams, bija grūti brīži, bet lai es teiktu, ka man būtu ienācis prātā, ka vajadzētu padoties, nē," atminas Evija Reine.

Liepājas pusē, Bernātos, augusī sportiste Evija Reine skolojusies Jāņa Čakstes Liepājas 10.vidusskolā, vēlāk Liepājas 1. ģimnāzijā. Studējusi Sporta pedagoģijas akadēmijā, lai kļūtu par peldēšanas treneri. Pēcāk Evija turpināja studijas maģistrantūrā un ieguva psiholoģiskās sagatavošanas treneres kvalifikāciju. 

2021.gada 17. decembra naktī liepājniece Evija Reine kļuva par pirmo latvieti, kas noskrējusi 42,195 kilometru maratona distanci galējos zemeslodes dienvidos – Antarktīdas kontinentā. Distancē latviete pavadīja 4 stundas 6 minūtes un 11 sekundes, par 14 minūtēm labojot astoņus gadus vecu sieviešu trases rekordu. Sākotnēji skrējiens tika plānots nedēļas sākumā, taču laikapstākļu dēļ vairākkārt tika pārcelts četru stundu lidojums no Čīles dienvidiem uz ledus kontinentu.

Skriet Evijai paticis jau laikā, kad skolā bija jāskrien krosu. Tas bija laiks, kad par maratoniem bija dzirdējis vien retais. Pirmo maratonu viņa noskrējusi tiklīdz sasniegusi 18 gadus – vecumu, no kura drīkst skriet maratonu.

Uz savu mērķi – noskriet maratonu Antarktīdā – Evija gājusi veselus 11 gadus. Pirms došanās uz Antarktīdu, Evija bija noskrējusi jau 34 maratonus, no kuriem labākais rezultāts sasniegts 2017. gadā Roterdamā.