Kravas, bēgļi, robežpunkti, morālā un fiziskā atbalsta sniegšana Ukrainas karā cietušajiem. Šī vakara Monopolā par brīvprātīgā darba ikdienu saruna ar biedrības "Tavi draugi" projektu vadītāju Montu Vecozolu.

Pirms uzsākt darbu biedrībā "Tavi draugi" Monta strādājusi ēdināšanas nozarē, sākusi, kā saka, no pašas apakšas, mazgājot traukus un strādājot bufetē. Arī tagad varētu būt restorāna vadītāja. Vienīgi atkal jāpiemin Ukraina 

"Līdz ar kara sākumu man pašai bija radikālas identitātes pārmaiņas. Ja līdz tam vienmēr sevi biju redzējusi kā potenciālu karjeras cilvēku, kurš veido biznesu. Esmu nedaudz darbojusies uzņēmējdarbībā un man vienmēr licies, ka jebkurā nozarē, kurā es strādātu, ir kārtīgi jāiet iekšā, jāattīsta, jāveido. Gan jādarbojas pašā nozarē, gan arī pamatīgi, daudz un plaši. Līdz ar kara sākumu man tā vērtību sistēma ārkārtīgi mainījās, es neredzu sevi vairs īsti ne uzņēmējdarbībā, ne biznesā tādā izpratnē," atklāj Monta Vecozola.

"Vērtības ir mainījušās, es neredzu īsti sevi nozarē vai lietā, kur pašmērķis ir vienkārši peļņa vai kaut kāda ambīcija. Ir pagājušie šie divi gadi, es tiešām jūtu, lai tam, ar ko es nodarbojos, ir kaut kāda pievienotā vērtība, pienesums un atdeve.

Sapratu, cik daudz esmu dzīvē tērējusi laiku, uztraucoties par lietām, kuras patiesībā nav svarīgas, cik maz esmu redzējusi citas vērtības un sociālo atbildību, līdzās būšanu, klātesamību, kas man pirms tam nelikās svarīgi," turpina Monta Vecozola.

Sākoties karam Ukrainā, Monta biedrībā “Tavi draugi” sākumā šķiroja drēbes, pakoja kastes, un mēģināja iepazīt biedrības darbību. Biedrībā Monta pavadīja garas stundas un ātri vien sāka iesaistīties arī organizatoriskos jautājumos. Vēlāk Monta jau turpināja savas gaitas biedrībā ar labdarības kravu pārvadājumu koordināciju palīdzības sniegšanai Ukrainā, kā arī Ukrainas civiliedzīvotāju transportēšanu uz Latviju. Arī Ukrainas bēgļu pierobežas atbalsta punktu izveide Grebņevā, Terehovā, Silenē un Vientuļos ir Montas izstrādāts un vadīts projekts.

Monta joprojām regulāri dodas uz Ukrainu, kur ne tikai nogādā armijai un civiliedzīvotājiem nepieciešamo, bet arī papildina zināšanas un dibina jaunus kontaktus atbalsta sniegšanai.

Viņa devusi lielu ieguldījumu brīvprātīgā darba popularizēšanā, kā arī morālā un fiziskā atbalsta sniegšanā Ukrainas karā cietušajiem. Par savu darbību 2022. gadā Monta saņēmusi augstu novērtējumu – Gada brīvprātīgais.