“Labvakar”, “Nedēļa”, “Tādi esam”, “Krējums…saldais”, “Mājokļa jautājums”, kā arī 30 filmas. Tāds viņa mūža pūrs, kas nebeidz krāties. Par 90. gadiem, televīziju un jahtošanu, Āgenskalnu un filmām nākotnē saruna Monopolā ar režisoru un operatoru Ilgoni Lindi.

Ilgonis Linde režisora gaitas Latvijas Televīzijā uzsācis 1991. gadā radošajā apvienībā “Labvakar”. Bijis SIA „Labvakar” režisors, producents un operators, projekta režisors Latvijas Neatkarīgajā Televīzijā, operators Vācijas dokumentālo filmu studijā „Faktum TV”.

1998. gadā saņēmis apbalvojumu “Gada labākais TV režisors”. Autors dažādu žanru televīzijas raidījumiem, veidojis filmu “Uzturiet debesis spēkā” par Latvijas atmodas vēsturi, Latvijas Televīzijas raidījumu ciklu “Būt latvietim” un vēl virkni citu dokumentālo un publicistisko videofilmu un video reklāmu. Darbojies arī kā scenārists.

No 2009. gada Ilgonis ir Latvijas Republikas Saeimas hronikas operators un režisors. Vienlaikus viņš ir Āgenskalna novadpētnieks, kurš izpētījis šo Rīgas apkaimi no 17. gadsimta līdz mūsdienām, un sociālo tīklu vietnē “Facebook” tam arī veltījis lapu “Par Āgenskalnu”, bet Ilgoņa aktuālais jaunums ir filma “Šteinhauers un Blūms” par pirmo latviskas izcelsmes uzņēmēju un politiķi Jāni Šteinhaueru.

"Taisīt filmu par 300 gadus un vecākiem notikumiem ir diezgan izaicinoši šodien. Bet filma ir padevusies varena, jo piesaistījām vēl vienu Šteinhauera uzvārda īpašnieku," atklāj Ilgonis Linde.

Tas ir dziesminieks Jorans Šteinhauers, kuru Ilgonis Linde uzaicinājis piedalīties filmā. Ilgonis Linde uzskata, ka Jorahu Latvijā kaut kas saista un velk uz šejieni. 

"Mums nav informācijas apmēram par 60 gadiem starp Jāņa Šteihhauera dēlu, kurš nomira Vācijā un atstāja pēcnācējus. Viņa pēdējā dzīvesvieta bija ļoti tuvu reģionam, kur dzīvoja Jorana senči. Mums trūkst informācija par 60 gadiem, kur šie ciltskoki varētu būt krustojušies," stāsta Ilgonis Linde.

Bet sācies viss pirms vairākiem gadu desmitiem.

"Latvijai no jauna Jāni Šteinhaueru atklāja Pēteris Blūms. Viņš 80. gados strādāja Pieminekļu aizsardzības inspekcijā un viņa rokās nonāca Johana Kristofa Broces zīmējumu fotokopijas. Vienā no tām bija Mārtiņa kapos esoša kapuplāksne, kas vēstīja, ka tur apglabāts Jānis Šteinhauers, viņa sieva Barbara, kuri piedzīvojuši 12 bērnus," atminas Ilgonis Linde.

Pēteris Blūms sācis interesēties, kas ir Jānis Šteinhauers, ja Broce viņa veltījis tādu uzmanību.

"Atklājās vesels kosmoss lēnām," bilst Ilgonis Linde. "Mēs esam kopā ar Pēteri esam strādājuši vairāk nekā trīs gadus pie šī projekta, filma ir pabeigta. Tagad droši varam teikt - Latvijas atmodas sākums ir simts gadus ātrāk, nekā to domā līdz šim. Jānis Šteinhauers ir unikāla personība Latvijas kontekstā, cilvēks, kurš tālu pārsniedza savu laika ierobežojumus dzīvojot zviedru laikos Rīgā," uzskata Ilgonis Linde.

Filmu pirmizrāde būs 29.decembrī LTV1 plkst. 21.10.