Tēlnieks ar amatnieka rokām. Šovakar Monopolā par jauna cilvēka ceļu mākslas pasaulē, kur to allaž pavada sakrālo darbu tēma - tēlnieks Sandis Aispurs.

Sandi Aispuru mēdz dēvēt par “eņģeļu tēlnieku”. Nācis no Kandavas, mācījies Rīgas Amatniecības vidusskolā, kur apguvis koka māksliniecisko apstrādi, bet 2012. gadā absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļu, iegūstot maģistra grādu. Viņa maģistra darbs - 12 divarpus metru augstas apustuļu figūras - aplūkojamas Bruknas baznīcas dārzā, un patiesībā šie darbi tapuši vairāku gadu laikā, iedvesmu gūstot, dzīvojot Florencē un konsultējoties Rīgas Tehniskajā universitātē.

Sandis ir tēlnieks, kurš par savu materiālu sauc betonu, un viņš minējis, ka divi gadi ir tēlniecības darbu iznēsāšanas periods, pirms notiekot kāda idejas piedzimšana.

Sanda Aispura citu nozīmīgāko darbu vidū jāmin altāra retabls Svētās Marijas Magdalēnas baznīcā Rīgā, Krusta ceļš ar 14 stacijām un retabls Saldus Svēto Apustuļu Pētera un Pāvila Romas katoļu baznīcā, skulptūra teātra lugas “Klauns Fiasko” scenogrāfijai Valmieras drāmas teātrī, Jēzus skulptūra Bruknas Svēto Apustuļu kapelā. Vairāki Sanda vides darbi, piemēram, “Klusā daba” ar zaķi Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā un “Mala” Viesturdārzā ir tapuši sadarbībā ar sievu - mākslinieci Brigitu Zelču-Aispuri.

Sandis piedalījies izstādēs Latvijā, Spānijā, Francijā, un viņš plaši izpaužas savā radošumā - saviem bērniem izveidojis atrakciju - nobraucienu pa virvi kā Tarzānam, bērnistabā uzmeistarojis klinšu sienu un pats arī darina alpīnismā nepieciešamās aizķeres, šoziem dēlam uzcēlis sniega māju.

Alpīnisms un motocikli ir liela Sanda aizraušanās. 2021. gada maijā Sandis radījis vēl vienu pārsteigumu - septiņas bronzas skulptūras no Jaņa Rozentāla gleznas “No baznīcas” pie Saldus Svētā Jāņa evaņģēliski luteriskās baznīcas, un tēli gluži kā gleznā ikvienu sagaida uz baznīcas kāpnēm.