Trīs lietas - skriešana, peldēšana un riteņbraukšana. Mūsu šī vakara viesis uz tām paļaudamies, sasniedzis visaugstākos rezultātus gan personiskajā, gan sabiedriskajā dzīvē. Triatlonists, tehnoloģiju uzņēmuma "Digital Mind" izpilddirektors Rinalds Sluckis.

Nesen, augustā, Rinalds Sluckis izcīnījis Eiropas čempiona titulu triatlonā savā vecuma grupā. Šāda atzinība nav dzimšanas diena, kas ir katru gadu. Līdz šādiem sasniegumiem ir grūts ceļš ejams.

Rinalds atklāj, ka triatlonam pievērsies 2008. gadā. Viņš skaidro, ka klasiskais "Ironman" triatlons ir 3,8 kilometri peldēšana, tad 180 kilometri ar velosipēdu un maratons  42 kilometri skriešana, "Pusironman" viss ir tieši uz pusi mazāk.

"Šogad Tallinā notika Eiropas čempionāts šajā "Pusironmen" distancē un četrdesmitgadnieku grupā izcīnīju uzvaru, kļuvu par Eiropas čempionu savā vecuma grupā," stāsta Rinalds Sluckis.

Lai to sasniegtu, protams, ir jātrenējas un treniņi prasa laiku.

"Tas prasa laiku, ilgu laiku. Gadi ir nepieciešami tiešām, lai sagatavotos, lai tu būtu tādā salīdzinoši augstvērtīgā līmenī spējīgs to darīt,"neslēpl Rinalds Sluckis. "Man tas treniņu process ziemā aizņem aptuveni kādas 14 stundas nedēļā. Tas ir stundu no rīta baseins, tad ir darbs, un, piemēram, vakarā mājās kāda skriešana vai velosipēds. Man ir iespēja garāžā ar to nodarboties, kad ārā ir ziema. Vasarā, kad ir iespējams vairāk braukt ar velosipēdu ārā, tad attiecīgi tas pat nedaudz vairāk laika paņem, jo tad sestdienu, svētdienu tu pavadi daudz vairāk treniņos, jo ir iespēja četru, piecu stundu velobrauciens taisīt, piemēram. Ziema tas ir tāds grūts periods, jo mūsu klimatiskajos apstākļos tie ir kādi seši mēneši objektīvi, kad trenējies iekšā telpās, garāžā manā gadījumā."

Ziemā Rinalds uz slēpošanu skriešanas vietā nepāriet, jo nepatīk šī nodarbe.

Sacensības Tallinā šogad piedalījās 74 pārstāvji no Latvijas, tas bijis patīkams pārsteigums, bet atkal, raugoties uz kaimiņiem, Igaunijā šajā kustībā darbojas simtiem un simtiem cilvēku.

Runājot par veselīga dzīvesveida tendencēm sabiedrībā, Rinalds Sluckis atzīst, ka pētījumi liecina, ka tā ir zema. 

"Ja paskaties Skandināviju, vai tā pati Igaunija, jo ekonomiski attīstītāka sabiedrība, nobriedušāka, jo vairāk cilvēki ir spējīgi veltīt laiku sev un sportam, jo vairāk arī apzinās, ka tas ir ļoti nozīmīga sastāvdaļa no kvalitatīvas dzīves un tādas veselīgas, kvalitatīvas sabiedrības kopumā. Jo ekonomiski attīstītāka sabiedrība, jo vairāk cilvēku nodarbojas ar sportu," norāda Rinalds Sluckis.

Rinalds Sluckis ieguvis maģistra grādu biznesa vadībā Rīgas Ekonomikas augstskolā. Viņam ir 20 gadu pieredze starptautiskajā biznesā. Dibinājis uzņēmumu „Digital Mind” un bijis tā sākotnējais vadītājs, šobrīd ir tā izpilddirektors. Karjeras laikā darbojies arī citos vadošos amatos, tostarp bijis SIA "Digitalstream" valdes loceklis, "Trainingbook.com" līdzdibinātājs, kā arī līdzdibinātājs un valdes loceklis "ironman.lv" - vadošajam un nopelniem bagātajam amatieru triatlona sporta klubam Latvijā.

Arī Rinalds pats ir aizrautīgs sportists. Kādreiz trenējies basketbolā, desmitcīņā un pat hokejā, bet kopš 2008.gada trenējas triatlonā, ir vairākkārtējs "Ironman" sacensību uzvarētājs un pasaules čempionātu dalībnieks.

Ar Rinaldu sarunā raidījumā Monopols tikāmies pirms10 gadiem, arī toreiz saruna bija par triatlonu un Rinalda dalību sacensībās ASV.