Skriešana, latvietība un zinātne - tā par šī raidījuma viešņu varētu teikt īsumā. Satiekamies, lai parunātu vairāk par visiem trim viņas dzīves "lielajiem vaļiem". Maratoniste, latviešu zinātniece Lielbritānijā Anna Kļučņika.

Sarunā Anna Kļučņika atklāj, ka dzīvojot Lielbritānijā, viņai pietrūkst Latvijā tik pašsaprotamā našķa - biezpiena sieriņa. Savukārt vislabākais "ēdiens" pēc maratona ir alus. 

"Skrējējiem ir tāds joks, ka alus ir vislabākais, ko dzert pēc skriešanas, jo tur ir cukurs, sāls, ūdens. Alus ir ļoti forši pēc maratona," bilst Anna.

Latvijas čempione Rīgas maratonā Anna Kļučņika ir dzimusi Rīgā, taču jau gada vecumā pārcēlusies uz dzīvi Anglijā. Līdz 14 gadu vecumam Anna apmeklējusi Londonas latviešu skolu, vēlāk mācījusies Oksfordā.

Interese par dabas norisēm Annai ir jau sen – vidusskolas laikā Anna iesaistījās Borneo jauniešu grupā, ko organizēja ekologi un biologi dabas resursu aizsardzībai. Anna studējusi Kembridžas Universitātē - ieguvusi bakalaura grādu zooloģijā, kā arī maģistra un doktora grādus filozofijā.

Annas aizrautība ir skriešana un bioloģija, un abām šīm lietām izdevies savienoties Annas pētniecības darbos.

Rīgas maratons bija Annas trešais maratons. Savu pirmo maratonu Anna noskrēja 2019.gadā Amsterdamā, tam sekoja maratons Oksfordā pērnā gada oktobrī.

Bez skriešanas un bioloģijas, Anna ļoti mīl arī ceļot un izmanto jebkuru iespēju doties uz kādu valsti.

Klausies sarunu ar Annu Kļučņiku arī raidījumā Globālais latvietis. 21. gadsimts: