Šūšanas uzņēmumā „Nemo” strādā 150 darbinieku – top modes apģērbi pazīstamu Zviedrijas, Dānijas, Anglijas, Vācijas un citu valstu zīmolu turētājiem. Krāslavas filiālē top klasika – mēteļi, žaketes, bikses, svārki –, bet Gulbenes filiālē tiek šūtas jakas aktīvai atpūtai. Uzņēmība, atbildība un neizsīkstoša enerģija ir īpašības, kas piemīt šūšanas uzņēmuma „Nemo” valdes priekšsēdētājai Ingai Zemdegai-Grāpei.

Ingas mūža kaislība ir deja. Viņa dejo no trīs gadu vecuma. Vispirms tautas dejās, tad baletā, pāris gadi arī mākslas vingrošanā un aerobikā. Un nu izvēlējusies individuālos sporta deju kursus „Pro-Am” .

Inga uzskata, ka svarīgi ir darīt visu, lai mainītu mūsu attieksmi pret sievietes vecumu. Ir jāveido kampaņas, par šo problēmu jārunā ar sabiedrību tāpat kā par ekoloģiju vai sociālām tēmām.

Jautāta, kas motivē dzīvē, Inga Zemdega-Grāpe skaidro: "Es ilgu laiku vispār mocījos, kas ir dzīves jēga, un domāju, un lasīju dažādus aforismus. Pēdējais, pie kā es nonācu, ka dzīvei jēgas nav, jo jēgu dzīvei piedod pats cilvēks. Un tas tā ir, es gribu dzīvot savu dzīvi skaisti, jēgpilni, un tas arī mani motivē. Vairāk man neko nevajag. Patiesībā es tiešām varu teikt, ka esmu laimīgs cilvēks, jo man pilnīgi viss ir. Un atkal kāds aforisms - laimīgs cilvēks ir nevis tas, kurš ir bagāts, bet tas, kuram pietiek. Un man patīk dzīve un patīk darīt to, ko es daru."

Uzņēmēja neslēpj, ka darba laikā bijuši arī grūti un smagi brīži. Sākums, kad nolēma iegādāties uzņēmumu, bijis grūts. Bijuši vairāki gadi, kad sev neko neatļāvās, skatījās, cik maksā maize un piens.

"Tas bija smieklīgais gadījums, ka es neatļāvos Rīgā braukt ar mašīnu, jo pārāk dārgi ir stāvvietas. Tas es pieradinājos braukt ar riteni. Kopš tā laika es tā arī daru. Reāli tas bija tāds pilnīgi askētisks periods, kad nebija naudas nemaz, ne personīgi, ne uzņēmumam. Tad jau arī bija dzīvoklis, ieķīlāts, viss. Tas bija vairāki gadi, un tie mīnusi krājās," atklāj Inga Zemdega-Grāpe.

Izkļūt no bedres izdevās ar pacietību un kopā ar komandu, kuru izdevies motivēt saņemties mērķim.