Bizness. Mūsu laikos vārds, kuru jau lietojam ikdienu un tā klātesamība šķiet ir ik uz soļa. Mūsu šī vakara viesis, iespējams, šim jēdzienam piešķir pavisam citu žonglējošu nozīmi. Kādu - par to sarunā ar uzņēmēju Jāni Timmu.

Finanšu lauks Jānim Timmam ir pazīstams jau no agras bērnības. Viņa tēvs bijis baņķieris, un pats Jānis vēl skolas laikā aizdevis klasesbiedriem četrus santīmus košļājamai gumijai ar nosacījumu, ka nākamajā dienā viņam atdos piecus.

Jānis Timma pabeidzis Ādažu vidusskolu un Rīgas Franču liceju, pēc tam studējis finanses Latvijas Universitātē un vēlāk arī apguvis jurisprudenci Biznesa augstskolā "Turība". Vairāk nekā septiņus gadus strādājis juridiskajā, audita un nodokļu konsultāciju birojā “BDO”, kur vadījis enerģētikas sektora daļu. Savulaik Jānis pat uzrakstījis projektu elektrostacijas būvniecībai, bet pēc vairākiem gadiem pats uzbūvējis biomasas katlumāju Rīgā, kas veiksmīgi darbojas arī šobrīd.

Kopš 2012. gada Jānis Timma ir Latvijas Koģenerācijas elektrostaciju asociācijas vadītājs. 2017. gadā viņš dibinājis pūļa finansējuma platformu "Crowdestor" un ieņēmis vadītāja amatu, investējot neierastos biznesa projektos. Kā vienu no spilgtākajiem šādiem projektiem var minēt kino filmas "Warhunt" uzņemšanu Latvijā, kur tāda Holivudas zvaigzne kā Mikijs Rurks līdzdarbojusies ar pašmāju kino nozares lietpratējiem, piemēram, Rihardu Leperu, Daini Grūbi un Ievu Segliņu. “Crowdestor” sniedzis atbalstu arī daudziem uzņēmumiem Covid-19 pandēmijas krīzes laikā.