Šovakar Monopolā kaut kas īsts - stāsts par dabu, pasauli un mums. Mūsu viesis vīrs, kuram nācies iestrēgt upes nestā ledū un kurš veiksmi pats iznesis uz savām rokām, lai atkal dotos tālāk. Ceļotājs un uzņēmējs Raimonds Dombrovskis.

Raimonds Dombrovskis ir viens no Latvijas zināmākajiem piedzīvojumu meklētājiem un upju ekspedīciju vadītājiem. 1979. gadā, būdams 17 gadu vecs, Raimonds kopā ar vecākiem emigrējis no Padomju Latvijas uz Ameriku, kur kļuvis par ASV čempionu biatlonā.

1988. gadā viņam bijis jāpiedalās Ziemas olimpiskajās spēlēs Kalgari, Kanādā, tomēr veselības problēmu dēļ no šī sapņa nācies atteikties. Taču arī pēc biatlonista karjeras beigām Raimonds turpinājis būt sportiski aktīvs – 1988. gadā 90 dienās veicis vairāk nekā 6700 kilometru garu ceļu, ar rollerslēpēm šķērsojot Ziemeļameriku. Pēc vairāk nekā 25 gadiem viņš šo ceļu atkārtojis, un tas redzams filmā “Neiespējamais ir iespējams”.

"Kad esi pie dabas, tu saplūsti ar to visu, tu īstenībā paliec tas, kas tu esi, jo tur tevi nevar neviens iespaidot. Man neviens nevar piezvanīt deviņos un sabojāt garastāvokli. Es deviņos no rīta pieceļos un pieņemu lēmumu, kāda būs mana diena. Protams, Dievs arī tur to dienu ir sakārtojis, nu būs sniegs, saule, vēl kaut kas. Jā, bet es pa lielam esmu tik, cik ir iespējams, es esmu noteicējs. Un tā ir fantastiska sajūta," ceļojuma sajūtas raksturo Raimonds Dombrovskis.

Raimonda piedzīvojumu meklētāja garu labi raksturo 2007. gadā tapusī dokumentālā filma “Stikine ledus slazdā”, kas vēstī par piecu vīru, tostarp Raimonda, laivu ceļojumu pa Ziemeļamerikas ātrāko upi Stikine. Viena no Raimonda visvairāk zināmajām dēkām iemūžināta filmā “Jukonas skartie”. 2020. gadā Raimonds ar pavadošo grupu devies uz Kanādas ziemeļiem, lai pieveiktu Tērnegenas upi, un tas bijis skatāms sešās piedzīvojumu sērijās “Latvieši Kanādas krācēs”.

Bet par savām mājām Raimonds nu jau 20 gadus sauc Vanagkalnu Jaunpiebalgas pusē, kur vienmēr ir sniegs un kas ziemā pulcē distanču slēpotājus, bet cauru gadu - aktīvās atpūtas un dabas cienītājus.

Tomēr neskatoties uz sniegiem bagāto ziemu Vanagkalna saimnieks pats šogad ne reizi nav uzkāpis uz slēpēm.

"Ir mainījušās prioritātes un vispār mērķi dzīvē, ko es gribu sasniegt. Man ar slēpošanu vairs nesaistās lielie dzīves mērķi," atklāj Raimonds Dombrovskis. "Man ir ļoti svarīgi, kad es sasniedzu savus mērķus, tad es viņiem psihopātiski dzenos pakaļ. Tā ir diemžēl sanācis, ka slēpošana nav tajā pirmajā trijniekā šobrīd."