Mārtiņš Bidiņš mācījies "Precision Nutrition" (Kanāda) par uztura kouču un "Girls Gone Strong" (ASV) par sieviešu uztura treneri.

Savā mājas lapā viņš raksta: „Pats nepaļaujos tikai uz viena avota ieteikumiem, esmu skeptisks, pārbaudu visus iespējamos faktus, un tas man ir ļāvis izprast, kas ir svarīgi un kas vienkārši ir labs mārketings. Veselīgai ēšanai nav jābūt sarežģītai, es nesekoju kādai noteiktai diētai, bet ieklausos uztura zinātnes teiktajā, ticot pierādījumiem un ilgtermiņa iedarbībai, nevis teorijām vai viena cilvēka pieredzei. Katrs cilvēks ir atšķirīgs un zinu ko cilvēka ķermenim var nodarīt radikālas pieejas. Esmu tēvs mazai meitenītei, dzīvesbiedrs lieliskai sievietei, ēdu normāli, sportoju veselībai, mēdzu izlaist gan ēdienreizes, gan treniņus, gan ēst nesabalansēti, gan aiziet gulēt vēlāk, gan paslinkot. Esmu vienkāršs cilvēks - tāds pats kā Tu. Un gribu Tev iemācīt, ka veselība un labs uzturs neprasa milzīgas pūles.”

Runājot par ēšanu, Mārtiņš Bidiņš mudina cilvēkus paēst līdz sātam.

"Kad cilvēks ēd, mēs paēdam līdz sātam. Te ir maza nianse, ir jāsaprot, kas ir tas sāts, jo ir divas lietas, kas ap sātu grozās, un to var noteikt tikai ar kļūdas metodi un tu atrodi viduspunktu. Sāts arī ir viduspunkts; par daudz ir pārēšanās, pa maz - nepaēšana. Daudzi cilvēki baidās no pārēšanās kā tādas, bet patiesībā pārēšanās ir fiziski grūts process, un cilvēks to ļoti slikti panes. Kā Ziemassvētkos, kad fiziski sāp vēders un neko negribas, un spiež. Bet cilvēks ikdienā, nerunājot par psiholoģiskām problēmām, nepārēdās. Drīzāk ir tas, kas vēl vairāk attiecas uz sieviešu auditoriju, ka ēd un liekas, ka ir par daudz tā ēdiena un nepaēd pietiekami, apstājas pa ātru," skaidro Mārtiņš Bidiņš.

"Šī ir viena no biežākajām lietām, jo bail paēst to ēdienu, bail paēst brokastis, pusdienas un vakariņas. Ko tas izraisa? Tas izraisa pavisam vienkāršu lietu, ka vēlāk meklēs tās uzkodas. Tas var nenotikt tajā pašā dienā, tas var notikt arī nākamajā, aiznākamajā dienā, brīvdienās, bet ar tām uzkodām, gardumiem, ko gribas, ar to tiek uzņemtas vairāk kalorijas nekā būtu uzņemtas normālajā ēdienreizē, tajā ēdienreizē, kurā baidījās paēst," turpina Mārtiņš Bidiņš.

Mārtiņš Bidiņš norāda, ja cilvēks kaut nedaudz domā par savu uzturu, viņš ēd normālu ēdienu, ar kuru ir ļoti grūti uzņemt ļoti daudz par daudz kaloriju. 

"To var izdarīt, ja ēd plikus makaronus ar majonēzi un neko klāt. Tad varam bez sāta sajūtas uzņemt ļoti par daudz kaloriju. Ja mēs ēdam normālu ēdienu, cilvēki jautā - kādu ēdienu? Zemnieku ēdiens, vienkāršs, sātīgs ēdiens, daudzi saka, ka smags, nē, tas ir sātīgs, tas nav smagums, tas ir sāts," uzskata Mārtiņš Bidiņš.

"Kad cilvēks paēd šādu ēdienu, ja viņš to sāk ēst jau no rīta un pusdienās tādu paēd, viņš visu dienu jūtas krietni mierīgāks ar savu ēšanu un beigās viņam arī vakarā ir liels miers.

Viņš diezgan maz gribēs ēst vakarā. Tā ēdot kādu laiku, sāk just, ka man vairs īsti negribas saucamo noraušanos. Saldumi manā dzīvē paliekt, viss forši, bet es varu apēst cik daudz es gribu tajā brīdī un vēl izbaudīt, nevis rīt, tad, kad es viņiem tieku klāt. Un to atrisina pavisam vienkārša lieta - paēšana līdz sātam tad, kad ir jāpaēd. Tas ir tik vienkāršs risinājums, un patiesībā lielai daļai cilvēku tikai šis ieteikums - atbrīvošana no ēšanas bailēm - palīdz."

Mārtiņš Bidiņš dzimis Saldus novada Rubā. Dzīve pierobežā ar Lietuvu sekmējās ar lietuviešu valodas pārzināšanu. Šajā laikā jaunietis pievēršas arī vieglatlētikai. Vēlāk skolas gadi paiet Rīgā, Āgenskalna Valsts ģimnāzijā, bet pēc tam Mārtiņš studē programmēšanu, ekonomiku un vadību. Līdz 19 gadiem. Mārtiņš bija sportisks, bet tad vētraina dzīvesveida piekopšana novedusi līdz liekā svara un veselības problēmām. 

No 33 gadiem Mārtiņš krasi mainījis nodarbošanos un pievērsties veselīgam dzīvesveidam, darbojoties par veselīga uztura treneri. Trenera rokraksts izpausts niansēs, padziļināti viņš pētījis vingrinājumus mobilitātes attīstīšanai, dziļajai muskulatūrai, stājas koriģēšanai, daudz uzmanības veltījis uztura sakārtošanas jautājumiem. Vēlākajos gados tas arī pārņēmis virsroku, un jau labu laiku Mārtiņa prioritāte ir uztura zinātne. 

Pateicoties savam veselīgajam piemēram, Mārtiņa Facebook un Instagram kontiem ir vairāki tūkstoši sekotāju. 

Mārtiņam patīk jaunas tehnoloģijas, un viņš labprāt izmēģinu ko jaunu, kas saistās ar dzīves kvalitāti, piemēram, virtuvē testē jauno aerogrilu, bet uz pirksta nēsā gredzenu, kas mēra gulēšanas kvalitāti. 

Mārtiņu aizrauj lielas un jaudīgas automašīnas, bet labprāt pats braukā ar baiku - riteni ar lielām riepām. Domājot par ekoloģiju, viņš izvēlas apģērbu pirkt pēc iespējas mazāk, toties kvalitatīvāk. Mārtiņš ir lielisks vīrs un tēvs divām meitiņām - Marei un Ugnei