Karogiem plīvojot, aizvadīts lībiešu mantojuma mēnesis. Šovakar Monopolā par Vidzemes lībiešu dzimtām, kurās negaidīti varam atrast arī savus senčus. Mūsu viešņa - vēsturniece, Vidzemes lībiešu dzimtu un mantojuma pētniece Rasma Noriņa.

Vēsturniece Rasma Noriņa skolojusies kādreizējā Liepājas Pedagoģiskajā institūtā, kā arī Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē.

Savulaik Rasma strādājusi par vēstures skolotāju Pāles pamatskolā, kā arī darbojusies Pāles novadpētniecības muzejā. Šajā vietā sākusies viņas aizraušanās ar seno Vidzemes lībiešu dzimtu pētniecību, kas nu jau kļuvis par viņas mūža darbu.  Šogad aprit 20 gadi, kopš Rasma ir iesaistījusies Vidzemes lībiešu mantojuma izpētē un popularizēšanā. Šo gadu laikā Rasma izveidojusi 17 apjomīgus dzimtu kokus. Rasma sarakstījusi arī grāmatu “Vidzemes lībiešu dzimtas. No 18.gs. līdz mūsu dienām”.  Taču šī nav vienīgā Rasmas grāmata. Rasma veidojusi arī tādas grāmatas kā “Vecie Limbaži” un  “Svētupe krustām šķērsām”. Rasma ir arī Limbažu muzeja krājuma glabātāja.

Par tradicionālās kultūras mantojuma un novadu savdabības glabāšanu, aizsardzību un kopšanu Rasma savulaik saņēmusi “Lielās folkloras gada balvu”. Pagājušā gada nogalē Rasma kļuvusi par Valsts kultūrkapitāla fonda Mūža stipendiāti.

Rasmu līdzcilvēki vērtē kā apņēmīgu, iejūtīgu, kā arī nedaudz noslēpumainu personu.